ادغام‌هایی که تفکیک می‌شوند

پرونده ادغام وزارتخانه‌ها از دی ماه سال ۸۹ گشوده شد، اما گویا همچنان این پرونده باز است و با احتمال بازگشت به ۲۱ وزارتخانه این پرسش پیش می‌آید که آیا حجم زیادی از وقت دولت و مجلس در این مدت صرف آزمون و خطا شده است؟

لاریجانی قانون منع ادغام وزارتخانه‌ها را ابلاغ کرد

رئیس مجلس به دلیل تاخیر رئیس جمهور، قانون منع هرگونه ادغام و انحلال وزارتخانه‌های موجود و انتزاع و جابه‌جایی و انحلال مؤسسات و سازمان‌ها را برای اجرا ابلاغ کرد.

بدون اجازه مجلس، ادغام ممنوع!

نمایندگان مجلس طرحی دو فوریتی را جهت محدود کردن دولت در مسیر ادغام وزارتخانه ها به تصویب رساندند.

هر 4 وزیر پیشنهادی دولت رأی اعتماد گرفتند + موافقان و مخالفان

مجلس شورای اسلامی به هر 4 وزیر پیشنهادی دولت براب وزارتخانه های نفت، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ورزش و امورجوانان رای اعتماد داد

قاسمی: چارچوب قانونی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت نفت را قبول کرده‌ام

پس از حرف و حدیث‌های فراوان پیرامون وزیر نفت و زمزمه‌هایی مبنی بر عدم تمایل مجلس به رأی اعتماد به علی آبادی، بالاخره رئیس‌جمهور رستم قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء را برای تصدی این پست به مجلس معرفی کرد.

رستم قاسمی به جای علی آبادی به مجلس معرفی شد

در نامه رئیس جمهور به مجلس، رستم قاسمي به عنوان وزير پيشنهادي نفت، عبدالرضا شيخ الاسلامي وزير پيشنهادي كار، تعاون و رفاه اجتماعي، مهدي غضنفري وزير پيشنهادي صنعت و معادن و تجارت و محمد عباسي نيز براي تصدي وزارت ورزش و جوانان معرفي شده‌اند.

اسامی احتمالی وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌های تازه‌ تأسیس

نامه معرفي چهار وزير پيشنهادي براي تصدي وزارتخانه‌هاي “ورزش و جوانان “، “نفت “، “كار، تعاون و رفاه اجتماعي ” و “صنعت، معدن و تجارت ” روز سه‌شنبه هفته جاري براي اخذ رأي اعتماد احتمالاً به مجلس ارائه مي‌شود.

شورای نگهبان ادغام 5 وزارتخانه را تایید کرد

سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه ادغام 5 وزارتخانه مصوب مجلس شورای اسلامی و ایجاد 2 وزارتخانه در این شورا خبر داد.

معاون رئيس جمهور: نظرات رهبری و شورای نگهبان در بحث ادغام‌ها فصل‌الخطاب است

معاون رئيس جمهور در مورد بحث ادغام وزارتخانه‌ها گفت: تفاهم خوبي بين دولت و مجلس انجام شد و نگاه دولت اين است كه نظرات مقام معظم رهبري و شوراي نگهبان فصل الخطاب است و با همين رويكرد با مجلس تعامل كرديم.

وزارتخانه ها تا زمان اعلام قانونی انحلال همچنان وجود دارند

مدیر دفتر حقوقی مرکز پژوهشهای مجلس معتقد است با توجه به اینکه وزارتخانه های موجود به موجب قانون تشکیل شده اند تا زمانی که قانون انحلال آنها را اعلام نکند کماکان وجود دارند و وزیری که برای انجام وظیفه در آن وزارتخانه از مجلس رای اعتماد گرفته است تا زمان برکناری مسئول وزارتخانه مربوطه بوده و در برابر مجلس شورای اسلامی باید پاسخگو باش

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.