تحت‌تعقیب‌ترین فرد جهان را بشناسید

کتاب «پرونده‌های اسنودن» نخستین اثر درباره ادوارد اسنودن، چهره سرشناس و جنجالی این روزهای آمریکا و جهان، در ایران ترجمه و منتشر شد.

آمریکا عفو اسنودن را نپذیرفت

کاخ سفید بار دیگر مخالفت خود را با عفو ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد و گفت که وی باید به آمریکا بازگردد و با تبعات اقدامش مواجه شود.

استقبال چشمگیر از مستند ادوارد اسنودن

«شهروند چهار» که مستندی است درباره ادوارد اسنودن با استقبال تماشاچیان روسی، پرفروش‌ترین فیلم در هفته اول نمایش شد.

یک ملت، تحت نظر، برای آزادی و عدالت!

اولین تریلر فیلم «اسنودن» به کارگردانی اولیور استون نمایش داده شد.

مستند افشاگری‌های اسنودن اسکار گرفت

فیلم مستند لورا پیتروس در مورد افشاگری‌های ادوارد اسنودن علیه جاسوسی‌های سایبری دولت آمریکا جایزه اسکار بهترین فیلم مستند سال 2015 را از آن خود کرد.

اینترنت مستعمره دولت‌ها شده است

مخترع و پدر وب با ابراز گلایه‌مندی شدید از محرومیت مردم دنیا در دسترسی آزاد به اینترنت، گفته که اینترنت حق مسلم بشر است اما روز به روز بر سانسور آن در کشورها افزوده می‌شود و اکنون نیز ۳۸ درصد کشورهای دنیا سانسورچی شدید هستند.

در معاملات امنیتی آلمان و آمریکا چه می‌گذرد؟

نوع مواجهه صدر اعظم آلمان با افشاگری های اسنودن از یک سو و موضع گیری منفعلانه وی در خصوص جاسوسی آمریکا از مکالمات تلفنی خصوصی خود نشان از شکل گیری معامله ای پشت پرده میان مرکل و مقامات سیاسی و امنیتی آمریکا داشت.

افشای‌جاسوسی آمریکا از شبکه‌های موبایلی

اسناد تازه‌ای که توسط ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا افشا شده نشان می‌دهد که این نهاد اطلاعاتی با سوءاستفاده از ضعف‌های تلفن همراه در سطح جهان از آنها جاسوسی می‌کرده است.

بی‌اعتباری پلیس لندن پس‎از افشاگری اسنودن 

رئیس پلیس لندن اعتراف کرده که پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد نقض حریم شخصی مردم توسط پلیس آمریکا و انگلیس، اعتماد به این نهاد از بین رفته است.

اسنودن جدیدی در راه است

شبکه خبری سی‌.ان.ان گزارش داد، مقام‌های دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا بر این باورند که فرد جدیدی به عنوان افشاگر، اطلاعات امنیت ملی این کشور را در اختیار روزنامه‌نگاران قرار می‌دهد و همین امر مایه سرافکندگی دولت پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکاست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.