طرح گفتمان انقلاب در اربعین، مثال ها و راهکارها

خیلی ها با این نگاه به اربعین می روند که بتوانند گفتمان انقلاب اسلامی را در خلال این فرصت فرهنگی، منتشر نمایند. از آن جهت که برخی تصور می کنند همان برنامه ریزی برای دانشگاه، مسجد یا تشکل شان در ایران به ضمیمه زبان عربی برای این امر کافی است برخی نکات و پیشنهادات را تقدیم می دارم تا معلوم شود فهم فضای ذهنی و مقتضیات زندگی مخاطب خیلی مهم است. در این مجال سعی شده به مثالهایی کاربردی و نیز راهکارهایی قابل انجام اشاره شود.

کربلا برای میزبانی زائران اربعین آماده می‌شود

وزارت حمل‌ونقل عراق اعلام کرد که عراق برای جابه‌جایی زائران اربعین هواپیماهای خود را آماده کرده و حتی چند فروند هواپیمای دیگر نیز اجاره کرده است. در همین حال ایران متعهد شده با مشارکت در این مراسم توزیع مقادیر زیادی از مواد غذایی مورد نیاز زائران را در مسیر نجف-کربلا برعهده گیرد.

مسابقه فیلم کوتاه اربعین برگزار می‌شود

ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻞ ﺩﻓﺘﺮ ﺗﺒﻠﯿﻎ ﻭ ﺗﺮﻭﯾﺞ ﻣﻌﺎﻭﻧﺖ ﻗﺮﺁﻥ ﻭ ﻋﺘﺮﺕ ارشاد از برپایی مسابقه فیلم کوتاه «اربعین» خبر داد و گفت: این مسابقات در محرم سال جاری برگزار می‌شود.

نقد شریعتمداری بر مصاحبه محمدخامنه‌ای

حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان در سرمقاله امروز این روزنامه با عنوان ((کاش اینگونه نبود !)) به مصاحبه اخیر آیت الله سید محمد خامنه ای واکنش نشان داده است.

سران فتنه به مردم، کشور و رهبری ظلم کردند

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه سران داخلی فتنه به مردم، کشور و رهبری ظلم کردند، خطاب به آنها گفت: اگر به ظلم خود اعتراف کنید، مردم نجیب هستند و رهبر انقلاب هم آقاست و عذر شما را می‌پذیرند.

نهضت امام حسین(ع) در اربعین به ثمر نشست

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه نهضت امام حسین(ع) در اربعین به ثمر نشست، گفت: روز اربعین در عالم ابدی شده است و زیارت اربعین همچون اساس نامه اسلامی و شیعی درآمده است.

چه کسانی نمی‌خواهند تحریم لغو شود؟

فقط «وارطان» مسیحی نبود که می‌گفت 3 بار به زیارت امام حسین علیه‌السلام در کربلا رفته است.

«ژئوپلیتیک شیعه» واقعیتی در خاورمیانه

کارشناسان مسائل ژئوپلیتیک در نشستی تاکید کردند شیعیان به واقعیتی انکارنشدنی در خاورمیانه بدل شده‌اند و راهپیمایی اربعین تجلی قدرت شیعیان در عصر جدید جهانی است.

دیدار هیأت‌‌های دانشجویی با رهبرمعظم‌انقلاب

مسئول هیأت‌های دانشجویی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها از دیدار نمایندگان 630 هیأت دانشجویی کل کشور با مقام معظم رهبری همزمان با اربعین حسینی خبر داد.

سنت پیاده‌روی اربعین را چه کسی احیا کرد؟

زمان شیخ انصاری سفر زیارتی به کربلا با پای پیاده مرسوم بود، اما پس از ایشان این سیره کم‌رنگ شد تا آنکه مرحوم میرزای نوری زیارت به کربلا با پای پیاده از نجف آغاز کرد و از آن پس این سنت در سیره بسیاری از علما قرار گرفت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.