دانشگاه «الانبار» از دست داعش آزاد شد

نیروهای مشترک عراق پس از چند روز درگیری متمرکز در اطراف دانشگاه الانبار که به مقر تکفیری‌های داعش در شهر «الرمادی» تبدیل شده بود، صبح امروز این دانشگاه را آزاد کردند.

نیروهای عراقی در نزدیکی دانشگاه انبار

منابع نظامی عراقی از تسلط نیروهای مردمی و امنیتی بر مناطق الطاش اول و دوم در جنوب الرمادی و نزدیک شدن به دانشگاه الانبار در غرب این کشور خبر دادند.

علت سرعت پیشروی کُردهای سوریه

پشتیبانی شدید هوایی جنگنده‌های آمریکا از نیروهای کمیته‌های کُرد سوریه در چند روز اخیر آنقدر چشمگیر بوده است که این سوال را ایجاد می‌کند که چرا آمریکا در عراق چنین حمایتی از ارتش عراق نمی‌کند؟

وقتی قاتل مرگ مقتول را تسلیت می‌گوید

در حالیکه اسناد «سیا» حکایت از مشارکت آمریکا در کشتار حلبچه دارد، در بیست‌ و هفتمین سالگرد این واقعه هولناک، یکی از معاونان وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به توطئه واشنگتن، دولت «صدام» را عامل کشتار هزاران بی‌گناه عراقی دانست و یاد قربانیان را گرامی داشت.

اهداف امریکا از تشکیل ارتش سنی در عراق

امریکا پس از اشغال عراق همواره در اندیشه ی ایجاد یک نیروی نظامی در خدمت خویش بوده است؛ پس از رخدادهای داعش، آمریکا در راستای عملیاتی کردن تجزیه عراق طرح تشکیل ارتش سنی را عرضه کرده است.

داعش محصول غرب برای مقابله با القاعده است

یک مقام اسبق وزارت دفاع فرانسه گفت غرب داعش را شکل داد تا این گروهک افراطی نقطه مقابل افراطیون القاعده باشد.

پالایشگاه نفت عراق از دست داعش آزاد شد

طی روز جاری نیروهای مردمی و ارتش عراق موفق شدند پالایشگاه نفت بیجی را از دست تروریستهای داعش آزاد کنند.

کشته شدن 18 تروریست در درگیری های الانبار

هلاکت 20 داعشی در حملات هوایی موصل و کشته شدن 18 تروریست در درگیری های استان الانبار از جمله خبرهای امنیتی عراق به شمار می رود.

ارتش عراق سد مقدادیه را از داعش پس گرفت

منابع امنیتی اعلام کردند که ارتش عراق توانست پس از درگیری‌های چند روزه با داعش یک سد را در استان دیالی تحت کنترل خود درآورد.

هلاکت اعضای پاکستانی داعش در عراق

نیروهای عراقی در جدیدترین عملیات خود علیه تروریست های وابسته به گروهک ” دولت اسلامی عراق و شام ” (داعش)، شماری از آنان را به هلاکت رساندند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.