نتایج انتخابات ترکیه تاثیری در سوریه خواهد گذاشت؟

با توجه به نتایج انتخابات ترکیه، اردوغان به خوبی‌ می‌داند که در شرایط فعلی، امتیاز دادن در سیاست خارجی امری اجتناب ناپذیر است بنابراین در صدد خواهد بود طی گفتگو با سه حزب رقیب خود حداقل امتیاز را بدهد و هزینه کمتری پرداخت کند.

طعنه سنگین پوتین به اردوغان در باکو

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین، همتای روس وی دو روز پیش در حاشیه مراسم افتتاحیه بازی های اروپایی در باکو با یکدیگر دیدار کردند. یک خبرنگار روس که در باکو حضور داشته، حاشیه های جالبی از این دیدار روایت کرده که از آن جمله، می توان به طعنه سنگین پوتین به اردوغان درباره عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا اشاره نمود.

حزب اردوغان به حد نصاب 50 درصد نرسید

شمارش نزدیک به 80 درصد آرا حاکی از آن است که حزب عدالت و توسعه توانسته 45 درصد آرا را به دست بیاورد و حزب دموکراتیک خلق‌ که نماینده کُردها است با بدست آوردن بیش از 11 درصد آرا به حد نصاب لازم برای ورود به پارلمان دست پیدا کرده است.

آزمونی سخت برای اردوغان

مردم ترکیه امروز یکشنبه به پای صندوق های رای رفته تا ترکیب جدید مجلس و همچنین دولت این کشور را مشخص کنند.

تقلای ریاض در شکل‌دهی جبهه‌ای ضد شیعه

یک وبگاه آمریکایی با اشاره به اقدام‌های جدید ضد ایرانی ریاض با هشدار به ترکیه نوشت: ضرورت دارد ترکیه از رویکرد ضد ایرانی و ضدشیعی فاصله گیرد زیرا تنش‌های قومیتی در منطقه هیچ سودی برای این کشور و دیگران ندارد.

ایران در تقابل با اسرائیل، قوی‌تر خواهد شد

کارشناس ارشد سیاسی آمریکایی در پیش‌بینی وقایع سال 2015 خاورمیانه می‌گوید که داعش ضعیف می‌شود، نفوذ منطقه‌ای ایران، تقویت می‌شود و اردوغان به رغم مخالفت‌های داخلی، همچنان کشورش را آرام نگه می‌دارد.

محاکمه 13نفر به اتهام جاسوسی از اردوغان

دادگاهی در ترکیه 13 نفر از جمله 12 نیروی پلیس را به اتهام جاسوسی از «رجب طیب اردوغان» پای میز محاکمه کشاند.

اردوغانیسم به جای کمالیسم

راهبردهای غلط و فاحش سیاست خارجه‌ی ترکیه خبر از آن می‌دهد که با ورود ترکیه به بازی‌های مستکبرین، دیگر پایداری و صلابت درونی حزب اردوغان قابل انسجام نیست و تفکر و اندیشه ی اردوغانیسم سازی ترکیه رو به افول خواهد داد و کشور دچار حواشی مختلفی می‌گردد.

راهبردهای ابهام‌آمیز ترکیه در قبال داعش

دولت آنکارا همزمان با ادامه درگیری‌ها در شهر عین العرب(کوبانی) و سقوط احتمالی این شهر به دست داعش با بحرانی پیچیده مواجه شده است که همین پیچیدگی مانع از تصمیم‌گیری قاطع مقامات آنکارا در قابل این بحران شده است.

عکس: ترک‌ها عکس اردوغان را آتش زدند

پس از افشای مکالمه نخست وزیر ترکیه با پسرش برای مخفی کردن مقدار زیادی پول از پلیس، معترضان در 11 شهر ترکیه دست به تظاهرات زده و خواستار کناره‌گیری وی شدند. در این مکالمه که در روز دستگیری فرزند چند وزیر دولت ترکیه در ارتباط با فساد اختلاس ضبط شده بود اردوغان و پسرش بلال در خصوص پنهان کردن مبلغ یک میلیارد دلار پول نقد در چند خانه گفت‌وگو می‌کنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.