فارین پالیسی: تلگرام با خبرهای دروغ ارزش پول ایران را نابود کرد

نشریه آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی انتشار گسترده اخبار دروغ توسط پیام رسان تلگرام را عامل اصلی نابودی ارزش پول ملی ایران معرفی کرد.

دلار ۳۵۰۰ تومان شد

نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز دوشنبه در بازار ۹۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، طرح قدیم ۹۱۲ هزار تومان، نیم سکه ۴۶۴ هزار تومان، ربع سکه ۲۵۶ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷۰ هزار تومان اعلام شد.

دلواپسی تجار ازسونامی ارزهای منجمد

تجار می‌گویند که از سرازیری ورود ارزهای بلوکه شده و نفتی در اقتصاد ایران هراس دارند و بر این باورند اگر موج حضور دلارهای جدیدالورود در اقتصاد ایران هدایت نشود، سونامی آن بیش از تحریم مخرب خواهد بود.

اتّهام 15 بانک به دستکاری ارز در برزیل

شورای اداری دفاع اقتصادی برزیل اعلام کرد که 15 بانک‌ بزرگ از سراسر جهان اقدام به تبادل اطلاعات حساس درباره تغییرات موجود در بازار ارز، قراردادها و قیمت‌های آتی، سفارش مشتری‌ها، استراتژی‌های معاملاتی و محرمانه در این کشور می‌کردند.

افشاگری نادران از خروج چمدانی ارز از کشور

اخیرا گزارشی دریافت کردیم که نشان می‌دهد ظرف ماه‌های اخیر مقادیری قابل توجهی از ارزهای بانک مرکزی طی چند محموله چمدان اسکناس ارزی که عمدتا درهم بوده‌اند، از مبادی رسمی و با تایید بانک مرکزی از کشور خارج شده‌اند.

کاهش چشمگیر نرخ رسمی برخی ارزهای مهم

بانک مرکزی امروز نرخ رسمی ارزها را در حالی اعلام کرد که برخی ارزهای مهم مانند پوند و یورو با کاهش چشمگیر قیمت مواجه بودند.

رد اتهام رانت۷هزار میلیاردی ارز در دولت سابق

یک مسئول سابق بانک مرکزی با اشاره به بررسی اتهام رانت فروش 7000 میلیارد تومان ارز در دولت سابق گفت: ماجرای برداشت 3000 میلیاردی از حساب بانک‌ها همین بود و در همان زمان موضوع در کمیته ۶ نفره نهادهای نظارتی بررسی و اقدام بانک مرکزی تائید شد.

واردات موبایل و تبلت تنها با گارانتی معتبر

مدیر کل مبارزه با کالاهای هدف ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: واردکنندگان موبایل و تبلت باید خدمات پس از فروش خود را در مرکز اصناف ثبت کرده تا مجاز به واردات باشند.

قیمت واقعی دلار چند است؟

بعضی‌ها علت افزایش نرخ ارز را پتروشیمی‌ها می‌دانند، یا این‌که عنوان می‌شود عقب افتادن تاریخ اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها باعث ایجاد هیجانات تورمی شده، اما این مساله مطرح است که اگر ۲۰ روز دیگر این نرخ روی ۳۳۰۰ تومان بماند، یعنی این نرخ واقعی بازار است.

فیلم: پشت‌پرده تلاطمات بازار ارز

محسن کريمي در اين بخش واقعيات تکان دهنده اي از مشکلات کشور بدليل نبود شفافيت اطلاعات در حوزه ارز ارائه کرد که ديدنش خالي از لطف نيست.