سپاه جزء خطوط قرمز نظام است

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، لنده، چرام و بهمئی در مجلس گفت: سپاه جزء خطوط قرمز نظام بوده و نباید با گفتن سپاه با دولت اختلاف دارد آن را کوچک کنیم.

مشکل امروز جامعه‌اسلامی عدم وحدت است

مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: نکته مهم در سیره رسول اکرم (ص) توجه به عقلانیت، دوری از تعصبات کورکورانه و انتقام جویی نسبت به برادران مؤمن یا حتی دشمنان است ایشان ملاک مهم برتری جویی را تقوا به شمار آوردند.

چراغ خاموش تئاترِ مساجد روشن می‌شود

جشنواره سراسری تئاتر «سوره ماه» چندین سال است در راستای حمایت از استعدادهای جوان و شناسایی نخبگان به طور مستمر برگزار می‌‌شود و امسال با فعالسازی دفتر تئاتر بچه‌های مسجد قصد دارد فعالیت‌های تئاتری در مساجد را احیا کند تا این مکان مذهبی به دوران اوج خود در زمینه فعالیتهای فرهنگی هنری بازگردد.

نمایش6فیلم مستند در جشنواره فیلم کوتاه

6 فیلم مستند از شش کارگردان سینمای ایران که نگاه متفاوتی به مفهوم ارزش های دینی و دفاع مقدس دارند در بخش میهمان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارند.

با جاهليت پيامكی مبارزه كنيم

«نسخه‌های الکترونیکی و مدرن،‌‌ همان جهل نوشته‌های قدیمی در پشت کتب موجود در اماکن مذهبی هستند.‌‌ همان نوشته‌هائی که بار‌ها و بار‌ها مراکز و متولیان دینی و عقلای قوم به باطل بودن ادعا‌ها، خواب‌ها، نقل قول‌ها، تبشیر‌ها و تهدیدهای آن‌ها گواهی داده و صراحتاً اعلام کرده‌اند که نباید به آن‌ها اعتنائی کرد.»

ضعف ارزش‌های اجتماعی به بدحجابی دامن می‌زند

ضعف نظام ارزش ها و هنجارهای اجتماعی به بد حجابی دامن زده است و به نظر می رسد که ریشه های مسئله کم توجهی به پوشش با تغییر سبک زندگی، تغییر معیارهای پایدار زندگی اجتماعی، سستی هنجار ها و بی توجهی به معیار های اخلاقی در جامعه منطبق است.

آیت الله ری شهری: ریشه خشونت های کنونی در گذشته است

اخلاق می تواند در بعد فردی، روح سالم و آرام به انسان دهد و می تواند روح و روان انسان را بیمار و موجب تنش و ناآرامی زندگی گردد. انسانهایی که دارای اخلاق شایسته هستند نه تنها رفتارشان شایسته است بلکه از انواع بیماریهای روحی مصونیت دارند.