پرده‌برداری از رانت‌خواران ارزهای ارزان

محمود بهمنی رئيس كل سابق بانك مركزی در همان زمان که رانت‌های ارزهای مرجع و مبادله ای مورد انتقاد بود، گفته بود: برخي از وارد‌كنندگان كالا‌ها را با ارز دولتي وارد مي‌كنند، ولي آن را با نرخ ارز آزاد به مردم عرضه مي‌كنند كه بايد نظارت‌هاي لازم در اين مورد صورت گيرد.

سیف: در سال 92 ارز 1226 نداریم

وی درباره اختصاص ارز ۱۲۲۶ برای کالاهای اساسی گفت: ‌در سال ۹۲ ارز ۱۲۲۶ وجود ندارد و کالاهای اساسی مابه التفاوت ارز ۱۲۲۶ و مبادله‌ای به صورت یارانه دریافت خواهند کرد.

پرداخت ارز دولتی به صنعت متوقف شد

عضو کارگروه حمایت از تولید گفت: پرداخت ارز دولتی به صنعت متوقف شده و در حال حاضر ارز ۲۴۸۴ تومانی بابت واردات مواد اولیه صنعت پرداخت نمی‌شود.

زائران عتبات عالیات ارز دولتی می‌گیرند

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان حج و زیارت از تخصیص ارز مبادله‌ای به زائران زمینی عتبات عالیات خبر داد.

دلار 1226 تومانی خاطره شد، ارز مبادلاتی مرجع

بانک مرکزی با حذف یکی از جداول اعلام نرخ ارز در وب‌سایت خود به تک نرخی شدن ارز دولتی رسمیت بخشید و نرخ ارز مبادله‌ای را جایگزین نرخ ارز مرجع کرد.

ارز دولتی به جیب چه کسانی می‌رود؟

وارد کنندگان، قیمت خودرو‌ها را تا ۴۰ میلیون تومان بالا بردند و می‌گویند اگر اکنون نخرید ماه‌های آینده بازهم گران‌تر خواهد شد شاید همین تهدید‌ها سبب شده که ثبت نام کنندگان به خرید این خودرو‌ها تن دهند.

پشت‌پرده واردات کالاها با ارز دولتی

رئیس مرکز شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران با بیان اینکه گاهی اوقات دولت برای واردات کالایی وام یا ارز اختصاص می‌دهد، اما در عمل مشخص نیست که کالا وارد کشور شده است یا خیر، گفت: این موضوع به دلیل عدم اتصال سامانه گمرک، بانک و ثبت‌سفارش به یکدیگر است.

۱۶۰میلیارد تومان درآمد با سوءاستفاده از ارز دولتی!

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تشکیل تیم‌های ویژه برای رسیدگی به تخلفات ارزی خبر داد و گفت: شش وارد کننده خودرو با سوءاستفاده از ارز دولتی ۱۶۰ میلیارد تومان درآمد قطعی داشته‌اند.

دولت کسری بودجه خود را از محل فروش ارز تأمین نمی‌کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه در سال ۱۳۹۱ یک ریال از دریافتی‌های خزانه بیشتر از ارز مرجع نبوده، گفت: دولت هیچگاه تمایل نداشته از محل افزایش نرخ ارز کسری بودجه خود را جبران کند.

جزئیات برنامه‌ جدید ارزی از زبان وزیر اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی از راه‌اندازی بازار بانکی ارز خبر داد و اظهار کرد:تاکنون به اولویت‌های اول و دوم که شامل کالاهای اساسی، دارو و نهاده‌های دامی است، ارز به میزان مکفی داده شده و ذخایر کالاهای اساسی نیز در شرایط مطلوبی است.