به سمت فاجعه اجتماعی و طلاق

طبق آمارها و تحقیقات موجود، اوضاع خوشایندی در زمینه آسیب های اجتماعی به خصوص طلاق نداشته و مسؤولین دولتی هم جز حرف و لفظ، کار دیگری در پیش نگرفته اند. باید توجه داشت که فرهنگ ایرانی خانواده محور، در صورت آسیب دیدن این کانون مرکزی با خطری جدی مواجه خواهد شد. قطعا با دست روی دست قرار دادن و شانه از زیر بار مسؤولیت خالی کردن به هر بهانه واهی، شاهد حل مسأله نخواهیم بود بلکه با آغوش باز به استقبال فاجعه خود ساخته خواهیم رفت.

ازدواج های عجیب و غریب از زبان آقای عاقد

چند وقت پیش موردی بود که داماد شرط کرده بود من در تمام زندگی مشترکم هر چیزی را به دست بیاورم به نام عروس بزنم جالب اینکه ۱۰ سال اختلاف سنی معکوس داشتند. یعنی داماد کوچیکتر بود. یکبارهم عروس می خواست حق نگهداری بچه بعد از طلاق به او داده شود. خب این غیرمعمول است. یعنی شما ازدواج نکرده به طلاق فکر می کنید.

نگاهی به دلایل مسخره طلاق ایرانی‌ها

آمار طلاق در یکی‌دو سال اخیر رو به‌افزایش بود است؛ به طوری که فقط در چهار ماه اول امسال نرخ آن دوبرابر شده؛ طلاق‌هایی که خیلی از آن‌ها به دلایل پیش‌پاافتاده رخ داده است.

ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی است

عده‌ای نوک شمشیر این معضل را به سمت دختران نشانه می‌روند و معتقدند افزایش سطح توقعات، افزایش استقلال اجتماعی و تمکن مالی باعث این شده است که دختران ایرانی به ازدواج بی‌تفاوت شده و عده ای دیگر بی مسئولیتی پسران و فرار آنها از تعهدات یک زندگی مشترک را عاملی برای ترغیب نشدن به ازدواج برمی شمارند. اگرچه بسیاری همچنان معتقدند رشد تجمل گرایی از مهم ترین علل کاهش ازدواج در میان جوانان شده است.

برگزاری 180 مراسم عقد در حرم مطهر

همزمان با دهه کرامت 180 زوج جوان مراسم عقد خود را در جوار حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار کردند.

ازدواج آسان موضوع برنامه «مثبت ۱۷»

برنامه «مثبت ۱۷» در ادامه بررسی مسایل و دغدغه‌های جوانان جامعه این هفته به موضوع ازدواج این قشر از جامعه روی آنتن شبکه یک می‌رود

چگونه رزق خویش را افزایش دهیم؟

بر اساس آنچه از روایات معصومین علیهم اسلام استفاده می‌شود، ازدواج، خود یکی از اسباب گشایش روزی و فراخ دستی است. امام صادق علیه السلام فرمودند: کسی که از ترس تنگ‌دستی ازدواج نکند، به راستی به پروردگارش بدگمان است.

یک طلاق به ازای سه ازدواج در گیلان

رئیس کل دادگستری گیلان از روند افزایشی یک طلاق به ازای سه ازدواج در این استان خبر داد.

آمارها از ازدواج موقت چه می‌گویند؟

اشاره به آمارهای توصیفی و زمینه‌ای ازدواج و طلاق از زبان مسئولین، بخشی از تلاش برای پیداکردن دلایل و علل این روندهای کاهشی و افزایشی است. روندهایی که لزوماً متأثر از دلایل زمینه‌ای نیستند. چندی پیش رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کاهش درصد ازدواج و افزایش طلاق در سال ۹۳ نسبت به […]

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.