نکاح با اینترنت محقق نمی‌شود

«این نوع ازدواج قابل پذیرش نیست و قطعاً با اینترنت ازدواج محقق نمی‌شود بلکه ازدواج در واقع باید به وسیله صیغه عقد باشد با استفاده از کلماتی که در فقه آمده یعنی متوقف براین است که الفاظ ازدواج یعنی ایجاب و قبول از طریق فضای مجازی صورت گیرد.»

از رواج ازدواج‌های مدرن جلوگیری کنید

حاج علی اکبری، مشخصا فرهنگ‌های وارداتی را از جمله الگوهای آسیب‌زا در ازدواج دانست و خاطرنشان کرد:‌ در کنار ارتقاء معنویت در جامعه، ‌موضوع عرفان‌های وارداتی مطرح می‌شود و باید برای پیشگیری از رواج ازدواج‌های مدرن و اینترنتی و واسطه‌گری‌های غیرمسئولانه اقدام کرد.

انتخاب همسر دلخواه با 99 هزار تومان!

مراکزی از این دست، چند سالی است که در کشور راه‌اندازی شده‌اند، روزانه دختران و پسران، زنان و مردان در سنین مختلف برای پیدا کردن «نیمه گمشده» خود به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

ازدواج اينترنتی جايگزين ازدواج سنتی

ازدواج يكي از مهمترين مسائل زندگي است كه در پيشرفت، كمال و سعادتمندي انسان، نقش اساسي دارد و طبيعي است هر جواني كه در آستانه ازدواج قرار دارد همواره به فكر اين مسئله مهم و انتخاب شريك مناسب زندگي خود باشد.

افزايش طلاق در سايه ازدواج های اينترنتی

ازدواج در اسلام يك سنت الهي و يك حكم فطري و هماهنگ قانون آفرينش است. انسان براي بقا نسل و همچنين آرامش جسم و روح ازدواج مي كند اما گسترش ارتباطات به ويژه اينترنت در سال هاي اخير، دوام و پايداري برخي از ازدواج ها را با تهديد روبرو كرده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.