مشکل افزایش سن ازدواج فرهنگی است؛ نه اقتصادی!

برخلاف تصور رابطه عامه، ارتباط مستقیم به بهانه شناخت، بیشتر از اینکه فکر درگیر شود، احساس درگیر می‌شود. دو گونه آشنایی وجود دارد. یک گونه اینکه ما با هم باب دوستی را فراهم کنیم تا بعد شناخت حاصل شود تا ازدواج کنیم که در این نوع عموما به ازادواج منتج نمی‌شود. چون نیاز با همین دوستی کمتر و کمتر می‌شود

آمار طلاق ازدواج‌های دانشجویی

رئیس اداره طرح های ملی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: براساس آماری که در دو مرحله به سازمان ثبت احوال ارایه شد، طلاق در میان ازدواج های دانشجویی بسیار کمتر از آن چیزی است که در میانگین جامعه وجود دارد.

طرح 2 وزارتخانه برای ازدواج دانشجویی

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ورود مستقیم وزارتخانه های علوم و ورزش و جوانان در زمینه ازدواج دانشجویی خبر داد و گفت: این دو وزارتخانه به زودی به طور مستقیم در انتخاب همسر، راهنمایی خانواده ها برای انتخاب همسر و آموزش بعد از ازدواج جوانان وارد می شوند.

مهم‌ترین مشکلات زناشوییِ؛ مقایسه همسر خود با دیگران

عبادتی با بیان اینکه یکی از کارهایی که منجر به ایجاد مشکلات در دوران تأهل می‌شود، مقایسه کردن همسر خود با دیگران است، ابراز کرد: هنگام تأهل نباید همسر خود را با دیگران مقایسه کرد که این امر از مهم‌ترین مشکلات زناشویی است.

خیّرین به کمک ازدواج دانشجویی می‌آیند

پيشنهاد طرح ازدواج آسان از سوي بازنشستگان آموزش عالي، خيرين و ائمه جماعت ارايه شده است تا با استفاده از امكانات مردمِي شرايط ازدواج براي دانشجويان فراهم شود.

قرائتی: ازدواج موقت دانشجویی راه‌اندازی شود

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به روسای دانشگاه ها، گفت: فضایی ایجاد کنید که ازدواج دانشجویی آسان و ازدواج موقت راه اندازی شود و گرنه حرام رخ می دهد.

ازدواج دانشجویی، بالاخره خوب است یا بد؟

اساساً حرکتی که ‏در زمینه ازدواج دانشجویی آغاز شده، حرکت درستی است، اما برای شکل گیری ‏فرهنگ ازدواج ساده باید ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و مسائلی چون سنت‌ها ‏و فرهنگ خانواده و… را نیز در نظر گرفته و غیرعجولانه و با کار کار‌شناسی برای ‏رسیدن به هدف پیش رفت.

ازدواج‌ دانشجوئی و مزایای آن

بسیاری از دانشجویان به جای آن‌که به ازدواج در شهر محل سکونت خود بیندیشند، به انتخاب فرد مورد نظرشان در فضای دانشگاه فکر می‌کنند و حتی ازدواج در این محیط را به دلایل گوناگون ترجیح می‌دهند.

اندر احوالات ازدواج دانشجویی

بعد از این كه مدت‌ها دنبال دختری با وقار و باشخصیت گشتیم كه هم خانواده‌ی اصیل و مؤمنی داشته باشد و هم حاضر به ازدواج با من باشد، بالاخره عمه‌ام دختری را به ما معرفی كرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.