آمارها از ازدواج موقت چه می‌گویند؟

اشاره به آمارهای توصیفی و زمینه‌ای ازدواج و طلاق از زبان مسئولین، بخشی از تلاش برای پیداکردن دلایل و علل این روندهای کاهشی و افزایشی است. روندهایی که لزوماً متأثر از دلایل زمینه‌ای نیستند. چندی پیش رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کاهش درصد ازدواج و افزایش طلاق در سال ۹۳ نسبت به […]

مهریه دختران در عهد قاجار

در جامعه عهد قاجار، فاصله چندانی بین کودکی و ازدواج دختران وجود نداشت. دختران اغلب از هفت تا سیزده سالگی ازدواج می‌کردند.

یک سیاه‌نمایی «اشتباهی» که جنجالی‌شد

گزارشی که با عنوان‌هایی همچون «گزارش تکان‌دهنده مرکز پژوهش‌های مجلس از رواج روابط نامشروع جنسی در ایران» در سایت‌های مختلف داخلی منتشر شد و موضوعش که باب میل رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور بود، به‌صورت ویژه منعکس شد تا از شرایط سیاه فساد جنسی در ایران پرده‌بردارد. اما این گزارش چه‌بود و چرا این‌قدر جنجالی شد؟

رویکرد جوانان به «ازدواج موقت» چیست؟

رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان گفت: طبق نتایج یک مطالعه جوانان نسبت به پذیرش یا نفی پدیده «ازدواج موقت» دچار تعارض و سردرگمی هستند، به نحوی که 84.5 درصد از جوانان مورد مطالعه در حالی موافق این امر هستند که 62 درصدشان از ترس آبروی خود از آن اجتناب می‌کنند.

ازدواج موقت؛ چند سوال و چند پاسخ

برخى بر ازدواج موقت ایراد گرفته، مى‏گویند: ازدواج موقت نوعى فحشا است که زن در برابر دریافت مقدارى پول، خود را مى ‏فروشد و این با کرامت انسانى منافات دارد…

صوت: پاسخ رحیم‌پور به کارکرد ازدواج موقت

حسن رحیم‌پور ازغدی در چهاردهمین مقاله شفاهی خود به سؤال‌هایی درباره «بحران جنسی، کرامت جنسی و فمینیسم اسلامی» پاسخ می‌دهد.

ازدواج‌های موقت ساماندهی می‌شود

تویسرکانی با اشاره به افزایش ازدواج‌های موقت از مقدمات تنظیم آیین‌نامه قانون حمایت خانواده خبر داد و افـزود: بخشی از آیین‌نامه در خصوص نحوه ازدواج‌های موقت است که با تصویب آن مشکلات موجود در این زمینه حل خواهد شد.

فیاض: جوانان را به ازدواج موقت تشویق نکنید

ابراهیم فیاض، گفت: چند روز پیش با یکی از سایت‌هایی که ادعای اصول‌گرا بودن دارد، گفت‌وگوی مفصلی داشتم که با عدم رعایت صداقت در اطلاع‌رسانی تیترهایی از صحبت‌های من مطرح کردند که آنها را تکذیب می‌کنم.

بازار آشفته طلا٬ بحران ازدواج را در پی دارد

امان الله قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه با اشاره به تغییرات قیمت طلا و سکه در چند ماه اخیر گفت: این تغییرات سبب کاهش ازدواج و افزایش طلاق در خانواده ها می شود. به جز افزایش مهریه ها هزینه برگزاری یک مراسم ساده عروسی نیز به حدی افزایش پیدا کرده است که بسیاری از خانواده ها امکان تامین آن را ندارند و دختران ترجیح می دهند که به جای سختی زندگی متاهلی در خانه بماند و پسران نیز بیش از گذشته از تشکیل خانواده فراری شده اند.

خیّرین به کمک ازدواج دانشجویی می‌آیند

پيشنهاد طرح ازدواج آسان از سوي بازنشستگان آموزش عالي، خيرين و ائمه جماعت ارايه شده است تا با استفاده از امكانات مردمِي شرايط ازدواج براي دانشجويان فراهم شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.