پهلوان از صلح بگوید قشنگ است

حاتمی‌کیا کارگردان مطرح سینمای ایران در موزه صلح تهران گفت: پهلوان از صلح بگوید قشنگ است. لهجه پهلوانی روی صلح قرار بگیرد آن را زیبا می‌کند. اگر عمری باشد کاری می‌کنم تا این بخش را بگویم.

حاتمی‌کیا که باشی…

حالا سی سال از زمانی که حاتمی‌کیا شده‌ای می‌گذرد و تو دیگر نمی‌توانی «حاتمی‌کیا» نباشی چون تو «دیده‌بان هنر انقلاب» هستی و باید همچنان مارا به ضیافتی از قصه‌های مردان سرزمینت دعوت کنی که به واسطه همان‌ها، محبوب قلب میلیون‌ها مخاطب شده‌ای.

جشنواره‌فیلم مقاومت به ایستگاه‌دهلی رسید

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت پس از برگزاری در کشورهای فلسطین(غزه)، روسیه، قزاقستان، گرجستان و ترکیه، امروز سه‌شنبه ۲۵ آذر در کشور هند و در شهر دهلی آغاز بکار می‌کند و تا روز جمعه ۲۹ آذر ادامه می‌یابد.

بررسی «نسبت سینمای ایران با منافع ملی»

اولین نشست از سلسله نشست های بررسی «نسبت سینمای ایران با منافع ملی» با حضور عبدالحسن برزیده کارگردان سینمای ایران و محمدتقی فهیم منتقد در حوزه هنری برگزار شد.

چرا دویچه‌وله فراموشکار است؟

جالب اینجاست که آلمان خود از بزرگترین تولیدکنندگان این سلاح‌ها در جهان است و البته با تجارت مرگ برای خود اعتباری کسب کرده است و اکنون به واسطه‌ی طرح کردن خطر شیمیایی سوریه سعی می‌کند تا باز برای خود در این راه منافع مالی جدیدی کسب کند. این موضوع برای ایرانیانی که سال‌ها به واسطه حملات شیمیایی آلمانی‌ها مجروح شده‌اند، چیز عجیبی نیست. آلمان سلاح‌های شیمیایی به عراق می‌رساند و از سوی دیگر به دلیل داشتن توانایی مقابله با آثار این مواد شیمیایی از درمان بیماران شیمیایی کسب درآمد می‌کرد.

ای کاش همه حاتمی کیا بودند

حاتمی کیا ثابت کرد که می‌شود فیلم جنگی ساخت که در آن خبری از توپ و تانک و اصطلاحا «نخود» نباشد، می‌توان فیلم جنگی ساخت که در آن تنها یک گلوله شلیک شود و آنهم به کسی نخورد. چرا که شهدای امروز ما، شهدای گلوله‌ها و ترکش‌های بیست سال پیش‌اند.

روایتی از جانبازان در تصویرگری سینمای ایران

«از كرخه تا راين»، «گيلانه»، «شيدا»، «ميم مثل مادر»، «آژانس شيشه‌اي»، «نجات يافتگان»، «گاهي به آسمان نگاه كن»، «دستهاي خالي» و «ديوانه از قفس پريد» از جمله آثار سينماي ايران هستند كه جانبازان نقش پررنگي در آنها دارند و به مشكلاتشان و تبعات جنگ تحميلي در آنها پرداخته مي‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.