راه اندازی کانون‌های ازدواج در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در تلاشیم کانون‌هایی را با حضور استادان و افراد مجرب برای ازدواج دانشجویان و استادان مجرد در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.

انتشارنهمین‌بسته‌تشکیلاتی‌قرارگاه شهیدباقری

در این بسته مجموعه هایی با عناوین “لیست اساتید”، “پیامک های جریان ساز” نیز وجود دارد که تشکلهای دانشجویی و فعالین جبهه فرهنگی انقلاب می توانند با استفاده از آنها پیرامون موضوع پرونده انرژی هسته ای جمهوری اسلامی ایران اقدام به برگزاری جلسات و نقش آفرینی عمومی نمایند.

شرط فعالیت اساتید دوشغله

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اعضای هیات علمی تنها قشری هستند که می‌توانند طبق قانون دو شغل داشته باشند،‌شرایط فعالیت این دسته از اعضای هیات علمی را تشریح کرد.

برنامه‌ فتنه‌گران برای بازتولید بدنه‌دانشجویی

سرشاخه‌های دانشجویی فتنه ۸۸ که پس از ناکامی در پروژه به آشوب کشیدن دانشگاه‌ها به صورت جدی منزوی شده‌اند، به فعالیت‌های فرهنگی و کادرسازی فکری رو‌ی آورده‌اند.

ترور شهید شهریاری به سبک ترور شهید مغنیه بود

تشابهاتی که مابین نوع ماده انفجاری به کار رفته در ترور‌های دیروز با ترور عماد مغنیه در دمشق تا ترور دکتر علیمحمدی در خلال فتنه سال گذشته وجود دارد و حال این ترورها همه پیام‌های مهمی را برای ما مخابره می‌کند.

گزارشی از «ركود علمی» اعضای هيات علمی دانشگاه‌ها و اخراج آنان

«ركود علمی» مفهومي است كه با كم‌كاري برخي اساتيد در دهه 70،‌ وارد ادبيات دانشگاهي كشور شده و اين موضوع اكنون به‌عنوان يكي از موانع پيشرفت و توسعه علمي كشور در ابعاد مختلف شناخته مي‌شود.

گزیده‌ای از تصاویر 2 تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان مقابل دفتر سازمان ملل

پس از تهدید هسته‌ای اوباما علیه کشورمان، دانشگاهیان در کنار اقدامات و موضع‌گیری‌های رسانه‌ای و نامه‌نگاری‌های حقوقی، دو بار مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران در اعتراض به  سکوت خفت بار این سازمان، تجمع کردند. گزیده‌ای از تصاویر این دو تجمع را می‌بینید:

فریاد خشم دانشگاهیان به سکوت سازمان ملل در برابر تهدیدات اوباما

تجمع دانشگاهیان در اعتراض به تهدید اتمی اوباما، صبح دیروز مقابل دفتر سازمان ملل در تهران برگزار شد و شرکت کنندگان واکنش این سازمان نسبت به تهدید اوباما را خواستار شدند… عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر افزود: ما دانشگاهیان از حق خود کوتاه نخواهیم آمد و شما نیز موظف هستید پیام ما را به جهانیان برسانید… زاکانی: گوش مظلومان جهان پر از تهدیداتی است که در صدها سال گذشته نمایندگان سلطه برای تهدید و ارعاب آنها فریاد کردند…

کلیشه‌های دیکتاتوران غرب‌زده را بشکنید

مثلا آقای دکتر کچوئیان می‌آید در دانشگاه تهران می‌گوید: «رساله‌های دکترا حتما باید معطوف به مسائل ایران باشند». شما ببینید چه موجی در همان دانشکده علیه ایشان ایجاد می‌شود که چرا ما باید به مسائل ایران بپردازیم؟ حتی دانشجویان و میلیشیای خودش را این جریان تحریک میکند که بیاید تحصن و اعتراض کند که نگذارند حتی به مسائل بومی فکر شود!… دیکتاتوری را در این کلاسها میبینید. بسیار صریح!

گلایه، تقدیر، امید، برای دیروز، امروز و فردای رسانه‌ی ملی

امروز مردمی که در این روزها شاهد باز شدن روزنه‌ای امیدبخش در این زمینه بودند سوال جدی دارند که روحانی دانشمند و محبوب نسل جوان انقلاب، چرا تا کنون ممنوع‌التصویر بوده است؟! و سخنان ارزشمند چریک مبارز دیروز چه ضرری -و برای چه کسانی؟!- داشته که بیش از یک دهه است که در سیمای جمهوری اسلامی جایی نیافته است؟!