انتشار خاطرات جدید از «آن بیست و سه نفر»

نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» از مراحل نهایی جلد دوم این کتاب خبر داد و گفت: این جلد در سال جدید منتشر خواهد شد.

ماجرای فرار سه اسیر از پادگان بعثی‌ها

بعد از یک هفته راهپیمایی شبانه‌روزی به خاک ایران رسیدم و در شهرستان بانه به روستایی پناه آوردم و همینطور چندین روستا را رد کردم تا اینکه توسط دموکرات‌ها دستگیر شدم و یک هفته‌ای را اسیر آنها بودم و در این یک هفته بود که حکم اعدامم را صادر کردند.

چه تعداد از اسرای ما به شهادت رسیده‌اند؟

حجت‌الاسلام قاضی عسگر و چهار تن از اسرا با حضور در برنامه «امشب» و در گفتگو با علی ضیاء از خاطرات خود در حج و دوران اسارت نزد بعثی‌ها سخن گفتند

چگونه خبر آزادی از اسارت را شنیدیم

احمد یوسف‌زاده نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» در خاطره‌ای از شنیدن خبر پایان اسارت یاد کرد و گفت: من چطور به خانه برگردم. در حالی که این همه شهید داده‌ایم و صدام هنوز رئیس جمهور عراق است!

«روزگار آشنا» رونمایی می‌شود

کتاب خاطرات اسارت «قادر آشنا» از آزادگان دوران دفاع مقدس با عنوان «روزگار آشنا» رونمایی می‌شود.

روایت همسر شهید لشگری از۱۸ سال اسارت

«روزهای بی‌آینه» به کوشش گلستان جعفریان نوشته شده است. این اثر دربردارنده خاطرات شهید لشگری به روایت همسر است. طعم تلخ و شیرین صبر را می‌توان از خاطرات این کتاب می‌توان آموخت.

روایت غواص آزاده از اسارت در کربلای ۴

یوسفی در این مصاحبه خاطراتی را بازگو می‌کند که شاید تا به حال گفته نشده است. از سلاح‌های سنگینی که دشمن در خط گذاشته بود تا سنگری که اگر منفجر می‌شد، تمام رزمندگان را شهید می‌کرد.

راهی که به اسیری ختم شد

من جزو اولین گروه‌هایی بودم که اسیر شدم. صبح روز هیجدهم مهرماه حدود ساعت 8، من و همراهانم را دستگیر کردند. عراقی‌ها هرچه و هرکه را می‌دیدند می‌گرفتند.

با کدامین خاطره زندگی می‌کنی؟!

جنگ و اسارت با کسی تعارف ندارد. زن یا مرد بودن برایش فرقی ندارد. تفاوتی نمی‌کند فرد اسیر چه سن و سال و جنسیتی دارد.

آقارجب:صورتم 26 بار عمل شده است

آقا رجب جانباز 70 درصد گفت: وقتی به خارج از خانه می روم آدم ها نگاه های متفاوتی دارند و گاهی اوقات از دیدن چهره ام جا می خورند، اما من این واکنش ها را تحمل می کنم و از نوع رفتار آنها ناراحت نمی شوم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.