امام جمعه زابل: وجود 6 هزار گورخواب در سیستان

امام جمعه زابل گفت: در تهران ۵۰ گورخواب تمرکز دولت را به این موضوع کشاند اما در سیستان ۶ هزار گور خواب و کارتن خواب هنوز چشمی را بینا و گوشی را شنوا نکرده و این بسیار عجیب است.

خندوانه و تئوری ایران به مثابه خانواده

یکی از هنرهای خندوانه گردآوردن همه مردمان ایران زمین به مثابه یک «خانواده» در کنار هم است. رامبد جوان در عین حال که سعی می کند اعضای کمتر شناخته شده این خانواده را به سایرین بشناساند و آنان را از غریبگی درآورد، هنرمندانه به تحکیم روابط عاطفی اعضای این خانواده بزرگ نیز اهتمام می ورزد. و این همان چیزی است که در این اوضاع پرآشوب غرب آسیا و در میانه توطئه های خبیثانه دشمنان در جهت ایجاد چنددستگی در میان ملت ما، از نان شب برای ایران اسلامی عزیز حیاتی تر است.

شور «شعر انقلاب» در سیستان

دبیر اجرایی جشنواره شعر انقلاب با بیان اینکه این رویداد نخستین جشنواره فرهنگی دائمی استان سیستان و بلوچستان است گفت: این جریان جان تازه‌ای به فرهنگ و ادب این استان داده است.

ترور یک معلم دیگر در سیستان و بلوچستان

فرماندار خاش از ترور یک معلم با گلوله افراد مسلح ناشناس خبرداد.

مراقب خودت باش!

به قول دکتر محسن الویری که در این سفر ما را همراهی می‌کرد: «درباره حاصلخیز بودن منطقه سیستان و بلوچستان بسیار شنیده بودم ولی گمان نمی‌بردم که در این دیار هنوز بذر مهر نکاشته می‌توان مهربانی درو کرد»

رفیق بلوچم تهران را ندیده است

کسی که کوچه پس‌کوچه‌های همه‌ی شهرهای بندری نصف دنیا را گز کرده بود، تهران را ندیده باشد؟ فکرم را خواند و دست‌م را گرفت و با دست دیگرش سپیدی پیراهن بلوچی‌ش را نشان‌م داد:
– با همین لباس همه‌جای عالم را گشته‌ام و هیچ‌کس از این لباس چیزی نگفته است… شنیده‌ام در تهران به این لباس حرمت نمی‌گذارند!

طرح امیرخانی برای کاروان سرزمین برادری

رضا امیرخانی با نگارش جمله «گذر از پنج دری دل گیر به هشتی دل باز… بدا به حال خانه‌ای که پنج‌دری‌اش به کوچه راه داشته باشد اما به هشتی راه نداشته باشد» به شاخه سیستان و بلوچستان کاروان «سرزمین برادری» پیوست.

ماهی ها در سکوت نمی میرند!

مستندِ «ماهی ها در سکوت نمی میرند» ، به بررسی حال و هوای زندگی مردم مسلمان «سیستان» می پردازد. مردمی که سال هاست در خشکسالی و فقر و محرومیت روزگار می گذرانند و حتی شبکه استانی شان در تلویزیون جمهوری اسلامی- شبکه “هامون”- چشم و دهانش را بر وضعیت اسف بار آن ها بسته است.

زاهدان میزبان اولین اکران مردمی عمار

عالان فرهنگی شهرستان زاهدان در حالی اکران های مردمی جشنواره عمار در استان را کلید می زنند که هنوز ده روز تا افتتاح رسمی جشنواره عمار در کشور باقی مانده است.

جزئیات شهادت ۳ نفر از پرسنل ناجا در زهک

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: شب گذشته در حالی که مأموران نیروی انتظامی در داخل شهر در حال گشت‌زنی بودند دو خودرو به آنها حمله‌ور شده و مأموران ناجا را به رگبار بسته و به شهادت رساندند.