کشف یک بدافزار دولتی جدید برای جاسوسی

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امنیت کامپیو‌تری جهان می‌گوید ویروس سایبری پیچیده‌ای را کشف کرده که در نوع خود کم‌نظیر است.

حمله استاکس نت به تاسیسات ایران مصداق استفاده از زور بود

تیمی 20 نفره متشکل از حقوقدانان و کارشناسان متفق القول هستند که استفاده از کرم رایانه ای استاکس نت در سال 2010-2009 میلادی برای حمله به تاسیسات ایران یک حمله سایبری بوده است.

مصطفی قهرمان مهار استاکسنت بود

مصطفی به نوعی قهرمان مهار استاکس نت بود. او به دنبال هزینه از انقلاب برای خودش نبود بلکه دنبال هزینه برای انقلاب بود. در طول این هفت سال با تلاش فراوان خود، مجاهدتی مستمر داشت. ریسک‎پذیر و تحول‎گرا بود و تحول‎خواهی در روحیه‎اش موج می‎زد. می‎توان گفت بخش اعظم تحولات صنعت هسته‎ای از سال 88، مدیون تلاش ایشان بود و تا آخر هم دنبال کرد.

قدرت سايبری ايران چقدر است؟

در اين ميان اما توان سايبري ايران هم كم نبود. صدها جوان ايراني روزانه حتي براي تفريح و سرگرمي با هزينه هاي شخصي آموزش هاي پيشرفته حتي در حوزه هك مي بينند و هر كدام از آنها را مي توان به صورت بالقوه مانند موشك اسكادي دانست كه مي تواند تخريب بزرگي را براي هر هدفي بوجود آورد.

نبرد سایبری یک واقعیت است

من مایلم که اصطلاح «سلاح سایبری» را در مورد استاكس‌نت بکار ببرم. شکی ندارم که در آینده با تعداد بیشتری از این سلاح‌ها روبرو خواهیم شد.

تناقض سیاست‌های اعلانی و اِعمالی غرب در مورد حقوق بشر

حقوق بشری که ابزاری جز دروغ و شانتاژ و تحریم برای اعمال فشار ندارد، نتیجه‌اش جز توطئه، جنگ و خونریزی نخواهد داشت.

بررسی پروژه بدافزار جاسوسی «استاکس نت»

در دومین شماره بولتن پژوهه مقاله «استاکس نت؛ همکاری رژیم صهیونیستی و ایالات متحده جهت آسیب به فرآیند های هسته ای جمهوری اسلامی ایران» به قلم آقای محمدحسین تاجیک کارشناس و پژوهشگر حوزه امنیت اطلاعات درج شده است.

آمريکا و اسرائيل؛ طراح استاکس‌نت

نیروهای امنیتی امریکا و اسرائیل در اقدامی مشترک، نوعی بدافزار رایانه‌ای موسوم به استاکس نت را برای ایجاد اختلال در برنامه هسته‌ای ایران طراحی کرده‌اند.