پاپ: نظام سرمایه‌داری، استبدادی جدید است

پاپ فرانسیس در نوشته‌ای ضمن انتقاد شدید از نظام سرمایه‌داری این نظام را یک استبداد جدید در جهان خواند و از رهبران جهان خواست تلاش‌های خود را برای مقابله با فقر و نابرابری در جهان افزایش دهند.

می‌خواهند انسان‌ها را مثل حیوانات سیرک مدیریت کنند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مستکبران از اینکه انسان‌ها بر اساس فطرت اداره شوند و مدیریت آنها در اختیار عقل باشد، احساس خطر می‌کنند. آنها می‌خواهند انسان‌ها مثل حیوانات سیرک مدیریت شوند.

دموکراسی امروز٬ همان استبداد دیروز است

چیزى که هست، اسمش عوض شده و آن روز استبدادش مى‏گفتند و امروز دموکراسی‌اش مى‏خوانند. بلکه استبداد و ظلمِ دموکراسى بسیار بیشتر است. آن روز اسم و مسما هر دو زشت بود، ولى امروز مسماى زشت‏تر از آن، در اسمى و لباسى زیبا جلوه کرده است.

هرچه مقام بالاتر باشد، انتقادات شدیدتر شود تا طرف احساس قدرت نکند

طبع قدرت، دیکتاتوری می‌آورد یعنی انسان صاحب قدرت را به جایی می‌رساند که دیگر تحمل حرف مخالف را ندارند و از آنجا که قدرت دارد دستور به کارهایی ولو به زور را می‌دهد… رهبری که گذشت، باید هر کسی در هر مقامی و اگر بخواهد مؤثر باشد مقام هر چه بالا‌تر است باید انتقاد شدید‌تر باشد تا طرف احساس قدرت نکند و قدمی بر خلاف مصالح انقلاب و اسلام برندارند.

هشدار امام هادی به همه‌ مستبدان و ستمگران

این کاخ‌ها و این نگهبانان و این پاسداران و این فدائیان تو را مغرور نسازد تا حق انسان‌ها را پایمال کنی و به ظلم و ستم خود ادامه دهی که هیچ قدرتی نمی‌تواند تو را از آن سرنوشت محتوم نگه دارد.

گرایش مردم مسلمان کشور‌های منطقه به شعار‌های جمهوری اسلامی

همانگونه كه مشاهد مي شود تسريع تحولات منطقه اي به سمت قدرت گرفتن جنبش هاي اسلامي و تضعيف قدرت هاي غربي و هم پيمانان آن ها، غرب را در هاله اي از استيصال و در ماندگي قرار داده است. راي واكاوي آن نگاهي دقيق تر به اتفاقات سالهاي گذشته داشت. در اين زمينه استفاده از بيانات رهبري به عنوان مرجعي آگاه از وقايع جهان مي تواند بسيار راهگشا باشد.

تصویر: اعتراضات مردمی مصر علیه استبداد

در جریان تظاهرات گسترده مردمی مصر علیه سیاست‌های حسنی مبارک تاکنون چهار شهروند مصری از جمله یک افسر امنیتی کشته شدند.

مستند شهر عکاسان

در زمان حکومت استبدادی پینوشه، عده ای از عکاسان خبری با دیدگاه های متفاوت از مردم و رنجی که متحمل می شوند، عکاسی کرده اند. در میان شورش های خونین و اعتراضات مردم (که به انقلاب در شیلی انجامید و حکومت پینوشه را سرنگون کرد)، این عکاسان شجاع، حرفه ی خود را آموختند و زبان خاص خود را خلق کردند…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.