پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

اوباما مقابل چالش «طوفان قاطع»

هر بار که بحرانی در خاورمیانه یا منطقه‌ای دیگر رخ می‌دهد مناقشات تند و انتقادات زیادی متوجه سیاست خارجه آمریکا نسبت به اداره اوضاع و میزان نقشی که این کشور در بالا گرفتن این بحران و همچنین توانایی آن برای حل و خاموش کردن این بحران‌ها مطرح می‌شود.

راه اقتصاد مقاومتی از مسیر علم می‌گذرد

نماینده تهران در مجلس در یادداشتی با انتقاد از خام‌فروشی نفت، تأکید کرد: راه اقتصاد مقاومتی از مسیر تحقیق و علم می‌گذرد.

ترجیح تغییر نظام اسلامی بر دیپلماسی

پیشنهاد اروپا برای ایران قابل قبول نبود زیرا خواستار تعلیق غنی‌سازی از سوی ایران به مدت نامحدود شده بود و مراد آن از «تضمین‌های عینی» در مورد ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران «متوقف کردن» آن برنامه‌ها بود.

داووس یا موش‌های داخلی!؟

در بودجه سال 94 بیش از دویست میلیارد تومان تنها برای برگزاری همایش‌های دولتی در نظر گرفته می‌شود، بی‌آنکه معلوم شود فایده این همه همایش و نمایش در گذشته و آینده چیست!؟

مروری بر سیر سقوط اردوغان در منطقه

در چند سال گذشته دولت ترکیه از مردم و واقعیت‌های منطقه و جامعه خود فاصله گرفته است. به طریقی این تغییر سیاست، تأثیر مستقیم بر وضعیت مالی این کشور گذاشته و موضع تمام همسایگان نسبت به ترکیه تغییر یافته است.

استراتژی «برد – برد» برای مذاکرات، غلط است

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان اینکه شعار استراتژی «برد – برد» برای مذاکرات شعار غلطی است، گفت: در مذاکرات هسته‌ای، ما با دشمنانی روبه‌رو هستیم که به حقوق مسلم ما تجاوز کرده‌اند.

دو استراتژی غرب هنگام رویارویی با ایران

«ری تکیه» با اشاره به نبود اجماع در جامعه بین المللی برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران نوشت: تمرکز قدرت‌های غربی باید بر روی توافق نامه‌ای باشد که مانعی بر سر فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیز ایجاد کند.

استراتژی نفتی ایران و موضع گیری‌های عراق

بدیهی است که افزایش تولید عراق بازار را برای همه اعضاء اوپک محدود‌تر می‌کند و قدرت مانور کشورهای صنعتی را برای تشدید تحریم‌های نفتی ایران تقویت می‌کند. بازار نفت یک بازار یکپارچه است از هرجا نفت بیشتری به بازار عرضه شود بر روی کل بازار اثر می‌گذارد چه برسد به اینکه…

کیسینجر: آمریکا ۷کشورخاورمیانه را اشغال کند

«هنری کیسینجر» استراتژیست و سیاستمدار کهنه‌کار آمریکایی سال گذشته خبر از سناریویی داده بود که به نظر می‌رسد اکنون نشانه‌هایی از تلاش آمریکا برای عملی کردن آن، پدیدار شده است.

گزارش میس از استراتژی ایران در بازار نفت

مجله اقتصادی میس با طرح این پرسش که چرا ایران از دادن تخفیف به مشتریان نفتی اش اجتناب می کند تصریح کرد برخلاف تصور فعالان بازار نفت، ایران بدون دادن تخفیف قابل توجه به مشتریانش توانسته به صادرات نفت خود ادامه دهد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.