قرار نیست همه استعدادها شوی تلویزیونی باشد

نباید خود را با آمریکا و هالیوود و لاس وگاس مقایسه کنیم و تصور کنیم که باید در کشورما هم روش استعدادیابی شبیه آن باشد تا عقده نداشته باشیم. روش حضور اجتماعی در جامعه ایران قرار نیست مثل جامعه آمریکا باشد…

۷۰درصد پتانسیل کشور بلااستفاده!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در سال پایانی دوره دهم باید برای حل مشکلات موجود تدابیر ویژه داشته باشد و از تمام ظرفیت ها استفاده کند، گفت: متاسفانه در حال حاضر ۷۰ درصد از امکانات و ظرفیت کشور بلا استفاده مانده است که برای آن باید فکری کرد.

شیوه ی استعداد شناسی

برای مقدمه این را عرض میکنیم که علی رغم اینکه همه ی آدم ها به طور کلی در مقام انسان ، امکانات ذهنی مساوی دارند ولی باید بپذیریم که بعضی‌ در برخی موارد توانایی‌های متفاوت‌تری دارند. این توانایی‌های متفاوتی که در هر فرد ویژه هست را استعداد میگوییم. هیچ انسان بدون استعدادی وجود ندارد، حتما فرد دارای استعداد است، یعنی در یک عرصه، توانایی اش به نسبت بقیه توانایی‌ها یک توانایی خاص ویژه تری دارد.

چگونه استعدادهای خود را کشف کنیم؟

بحث انتخاب رشته، بحث تغییر رشته از مقطع لیسانس به فوق لیسانس یا حتی بحث تحصیل در یک رشته و اشتغال در یک حوزه کاری کاملاً متفاوت و غیر مرتبط؛ این­ها مواردی است که ما زیاد می­بینیم و در این زمینه سؤال­های ما خیلی زیاد است. معمولاً هم نسل جوان ما به این قضایا که می­رسند حقیقتاً در می­مانند.