چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

بازخوانی زندگی الگوی قرن هجدهمی آمریکا

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار اعضای مجلس خبرگان، سیاست خارجی آمریکایی ها را سیاستی استعماری و عقب‌‌افتاده دانستند که ۲ قرن از دنیا عقب است و سخنان آنها را به ادبیات «لرد کرزن» وزیر امور خارجه انگلیس قرن هجدهم شبیه دانستند.

در «یتیم خانه ایران» از شاه خبری نیست

بدون شک مهمترین اثر سینمایی ایران درباره استعمار انگلیس و تاریخ معاصر فیلم «یتیم خانه ی ایران» است. فیلمی که ابولقاسم طالبی برای نگارش فیلم نامه آن 3 سال وقت گذاشته است و حالا در مرحله تدوین قرار دارد. قحطی تاریخی ایران در جریان جنگ جهانی اول و اتفاقات دوران قاجار دستمایه نگارش این فیلم نامه بوده است.

۲۷ گام تا اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد متکی بر مردم درون‌گرا توجه به ساختار‌های داخلی و برون‌نگر که ۲۷ جنبه آن شمرده شده است.

تیزر: مستند شکار روباه

همزمان با روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس مستند «شکار روباه» از شبکه یک سیما به روی آنتن خواهد رفت.

نقشه: کشورهایی که انگلستان در آنها دخالت نظامی نکرده است

تنها 22 کشور در جهان از گزند دخالت نظامی انگلستان در امان مانده‌اند:

روباه‌پیر از اختلاف همسایه‌ها چه‌سودی می‌برد؟

طی روزهای اخیر سلطنت طلبان پروتستان ایرلند که طرفدار همکاری با انگلیس هستند با پرتاب سنگ به مراسم رژه جمهوری خواهان که به مناسبت اتحاد ایرلند برگزار می‌شد، حمله کرده‌اند.

روباه پیر استعمار؛ از حمایت تا خیانت

در بررسی رابطه بین ایران و انگلستان از جمله مسائل مهم بررسی دوران ۱۰ ساله نخست‌وزیری مارگارت تاچر می‌باشد که کینه‌توزی‌های وی علیه جمهوری اسلامی ایران محرز است. در این دوران هیچ‌گاه روابط دو کشور به ثبات نرسید و هرگاه روزنه‌ای برای از سرگیری روابط ایجاد می‌شد مدتی نمی‌گذشت که تیرگی بر روابط دو کشور سایه می‌افکند.

پیوندهای تکمیلی تسخیر سفارت انگلیس

در این هنگام هر گونه فراموشی و کاهلی نسبت به بازی جدید، عقب‌نشینی از فضای تهاجمی علیه انگلیس و درگیری در مباحث فرسایشی درون‌جبهه‌ای یعنی دادن فرصت به انگلیس برای امتیاز گرفتن از ایران. هر چند که مقصود این نوشته پرداختن به تسخیر لانه روباه پیر طی هفته گذشته نیست اما بر آن است که بگوید “در سایر فضاها نظیر فضای رسانه‌ای تسخیر باید ادامه داشته باشد!”

گزارشی از تسخیر لانه روباه و حواشی آن

گوشه‌ای از خشم ملت ایران را در این حرکت نشان دادیم … بوق‌های تبلیغاتی انگلیسی کوشیدند در این میان، تحقیر اخراج سفیرشان از خاک ایران را با هوچی‌گری و جنجال کاهش داده و با تشکیل جلسات پوچ و بی‌ارزش و صدور بیانیه‌هایی که ارزش کاغذپاره را نیز ندارد بار تحقیر خود را کم کنند

تداوم حرکت تسخیر سفارت انگلیس

از آغاز حرکت مثل تمام کارها شبهات شروع شد: آیا رهبری از کار راضی است؟ این تلقی غلط از رابطه‌ی امت و امامت که باید برای هر کاری از رهبری کسب تکلیف کرد. از اول انقلاب تا به حال بوده است. این گفتمان تعطیل عقل چقدر فرصت‌ها را سوزانده است. بارها به وسیله‌ی رهبر انقلاب استناد به جملات خصوصی و حرف های خلاف محل‌های عمومی از ایشان نفی شده است. افراد به جای آن که بر اساس گفتمان کلی رهبری و نکات مطرح شده به وسیله‌ی ایشان در جلسات عمومی و علنی، به دنبال فرمان ویژه هستند. بعضاً هم با این شبهه که رهبری نظرش این هست یا نیست و… تحلیل و کار را رها کرده در یک حالت تعلیق به سر می برد که فرمانی برسد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.