جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

کلیپ/ امروز با کشف حجاب اجباری روبه رو هستیم نه حجاب اجباری

مقایسه کشف حجاب اجباری در دوران استعمار نو و استعمار فرانو

تاکتیک مدرن رسانه‌های غربی برای سانسور رهبر انقلاب

تاکتیک «سانسور» تقریباً تا حد زیادی از دستور کار رسانه‌های برجسته خارج شده است؛ لیکن رسانه‌های غربی با توجه به گستره و قدرتی که دارند، از طریق تاکتیک «برجسته‌سازی موضوعات» و جابه‌جایی «متن و حاشیه»، «سانسور پیشرفته» را بدل از سانسور قدیمی و نخ‌نما‌شده اعمال می‌کنند.

نامی دیگر برای سرقت و «چپاول دانش و طبیعت»

وی در این مقدمه خواندنی «موافقت‌نامه عمومی تعرفه و تجارت» (گات) را جزء به جزء با امتیازاتی که به هدف استیلای اروپا بر اقوام غیر اروپایی به کریستف کلمب داده شد و به سرقت و چپاول ثروت و دارایی دیگران ظاهر قانونی داد، مقایسه می‌کند و تاکید می‌کند که با چنین حقوق انحصاری و نیز مهندسی ژنتیک، «مرزهای جدید استعمار» در حال شکل‌گیری است.

استعمار فرا نو

استعمار در عام‌ترین معنی خود، به معنی استثمار دیگران بدون رضایت آن‎‎ها و بدون پرداخت هرگونه عوضی‎ست. استعمار از گذشته تاکنون، به اقتضای شرایط خود، از نوع کهنه تا فرانو تغییر شکل داده، اما به‌رغم این تغییر و تطور، روح آن ـ سلطه بر دیگران ـ هم‌چنان حفظ شده است.

ایران و آمریکاى لاتین: همانندى‌هاى تاریخى

چه‌گوارا اگر یک انقلابی مسلمان بود شاید ما مسلمانان، نمی‌توانستیم او را تبدیل به چهره بین‌المللی این‌چنینی کنیم. ما موارد زیادی از این شخصیت‌های مبارز و انقلابی در طول تاریخ اسلام و به خصوص شیعه داشتیم که نتوانستیم آن‌ها را درست و جذاب به جوانان و نسل جدیدمان بشناسانیم. اما مارکسیست‌ها از این حادثه و شخصیت استفاده کردند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.