نظر یک مرجع تقلید درباره روزه تابستان

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به پرسشی درباره روزه افراد ضعیف در مناطق گرمسیری پاسخ گفته است.

مراجع تقلید: یارانه مخصوص نیازمندان است

در متن این استفتائات آمده است: ˈ براساس قانون، یارانه دولت برای محرومان و نیازمندان است با توجه به منابع محدود، که در صورت دریافت کلیه اقشار جامعه کفاف نیازمندان را نمی کند از نظر حضرتعالی دریافت آن توسط افراد غیر مستمند جایز است یا خیر؟!ˈ

خرافات شب اول ربیع مستند روایی ندارد

عمل مذکور مستند روایى ندارد و شیوه‌اى قابل تأیید نیست. اگر چه اصل اذکار و ادعیه و طلب حاجات از خداوند متعال عمل پسندیده‌اى است، لکن اشکال در شیوه عمل به نحو یاد شده است، آقایان علماى اعلام (دامت افاضاتهم) و مؤمنین (ایدهم الله تعالى) با پند و اندرز و موعظه و نصیحت از رواج چنین رفتارهایى که چه بسا ممکن است منتهى به وَهْن مذهب گردد، جلوگیرى نمایند.

استفتاء درباره ازدواج با فرزندخوانده

گرچه در حالت اولیه، ازدواج با فرزند خوانده در مواردی که محرمیت ایجاد نشده باشد حرمت ندارد، اما چون فرزندخوانده نوعی رابطه عاطفی با پدر و مادرخوانده خود پیدا می‌کند و با ازدواج تنظیم روابط عاطفی دچار خدشه شده، تصویب چنین مصوبه‌ای مانعی ندارد.

پاسخ مراجع تقلید به انجام طواف در سازه‌های جدید مسجدالحرام

آیات عظام خامنه‌ای، مکارم شیرازی، نوری همدانی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، سیستانی، سبحانی، شبیری زنجانی و جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، دیدگاه فقهی خود را درباره انجام طواف زائران و حجاج در سازه‌های جدید اطراف کعبه اعلام کردند.

سوالات موسوم به «استفتائات شهرسازی رهبر انقلاب» مورد تایید دفتر ایشان نیست

بنده هم مشاهده كردم. اولاً باید بگویم كه این مطالب در قالب استفتاء نمی‌گنجد و اصلاً استفتاء نیست. نكته‌ی دوم این‌كه انتساب این پاسخ­‌ها به رهبر انقلاب و دفتر استفتائات ایشان صحیح نیست. بنده تكذیب می­‌كنم كه پاسخ به این سؤال‌ها مربوط به رهبر انقلاب و یا دفتر استفتائات ایشان باشد. بنابراین پاسخ­‌ها قابل تأیید نیستند.

استفتاء درباره اقامت در کشورهای غربی

آیا مسلمانی که از نقصان دین و ایمان فرزندانش بیمناک است، اقامت در کشورهای غربی بر او حرام می‌شود؟

پاسخ رهبر انقلاب به استفتاء نماینده ولی فقیه در سپاه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اختیار برخی وجوه شرعی را به نماینده خود در سپاه پاسداران تفویض کردند.

استفتا از آیت‌الله وحید درباره شیعه و سنی

و وظیفه شرعی شما آن است که با گوینده شهادتین هر چند شما را کافر بداند به حسن معاشرت رفتار کنید، و اگر آنها به ناحق با شما رفتار کردند شما از صراط مستقیم حق و عدل منحرف نشوید…

نظرات فقهی کمتر شنیده شده از رهبر انقلاب

غیبت آن است که پشت سر مسلمان، عیب مستور او (امرى که مستور عرفى است) گفته شود، مشروط به اینکه به قصد تنقیص باشد، یا در نزد عرف تنقیص به‌حساب آید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.