حامیان «حقوق مادام العمر» در کدام لیست‌های انتخاباتی هستند؟

غلام‌رضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران و نامزد جبهه متحد اصولگرایان برای انتخابت مجلس نهم در مصاحبه با واحد مرکزی خبر این مصوبه را «تبعیضی به‌جا» دانست و صمد فدایی نماینده مردم سنقر و نامزد جبهه متحد اصولگرایان برای انتخابات مجلس نهم در دفاع از این طرح به خبرنگار فارس گفت: «نماینده‌ها بعد از اتمام دوره مسئولیتشان، نمی‌توانند به دیار خود برگردند و چوپانی کنند.»

از واقعیت تا جنجال رسانه‌ای؛ از جنجال تا مصوبه غیر قانونی

مسئولین کمسیون اجتماعی هر چند خواسته ی اصلی نمایندگان پیشنهاد دهنده را میدانستند، در تدوین استفساریه تاحدودی متفاوت عمل کردند…مجلس باید عذر خواهی کرده و دستور الغا یا اصلاح تبصره3 ماده 71 را در روند قانونی مجلس قرار داده و موافق با اندیشه های اسلامی رسیدگی نماید.‬

گونه‎شناسی نمایندگان در برابر مصوبه جنجالی حقوق مادام‌العمر مدیران

نمایندگان مجلس در مواجهه با این رویداد به دو دسته اصلی و چهار دسته فرعی تقسیم ‎شدند. دسته اول افرادی بودند که موافق تصویب این طرح بودند. دسته دوم که خود به سه قسمت تقسیم می‎شود، کسانی بودند که به لغو این مصوبه اعتقاد داشتند. معتقدین به لغو این تبصره، سه نظر متفاوت داشتند.

به نام عدالت؛ به کام سیاست

مثل بازی شده است. نمایندگان ِ مردم، اگر مردم مطلع نشوند، هر مصوبه‌ای را که دلخواهشان باشد تصویب می‌کنند و اگر مردم بفهمند عقب نشینی می‌کنند و اگر هم کسی نفهمید، حق را قورت می‌دهند و یک لیوان آب هم روی آن میل می‌کنند. دانشگاهی را که با بودجه عمومی تأسیس شده است را برای بزرگ‌زادگان وقف می‌کنند و اگر فشار مردمی و نظر فقهی و حکم حکومتی نباشد هیچ میخی در سنگ‌شان فرو نمی‌رود.

فساد در راس امور مجلس است

مجلس پر از اشکال است. نشان داده است که خرج‌های میلیونی زمان تبلیغات انتخاباتی با چه نیت‌های شومی انجام می‌شود. این‌ها که افشا شده است، بخشی از عمق فاجعه‌ای است که مجلس مبتلای به آن است. طرح‌های مغرضانه و سیاسی، لابی‌گری و بده بستان‌ها با مراکز ثروت و قدرت، معاملات با وزرا، فسادهای منطقه‌ای و …

طنز: «مجلس» چهار نفره دور یک «میز»

آره بیانیه بدین بگین کار ما نبوده. بنویس ما مخالفیم. اصلا کل طرح آشغالیه. نگران نباش. پولشو از یه جا دیگه جور می کنیم… عکس من یادت نره. آره همونی که بهت دادم. اونی که توش دارم با قاطعیت حرف می زنم. سعی کن عکس من توی ردیف بالایی باشه. از همه بزرگتر باشه. زود بنویس. از همه برائت بجو. بگو با آرمان ما نمی خونه.

کاريکاتور: مادام العمر شدن حقوق مسئولان

مصوبه چندروز پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رأی مثبت به استفساریه تبصره 3 مواد 71 و 117 قانون مدیریت خدمات کشوری (حقوق مادام‌العمر مسئولان سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی) با انتقادات گسترده مردمی مواجه شده است.

شورای نگهبان مصوبه مجلس را درباره حقوق مدیران سیاسی رد کرد

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت:‌ مصوبه هفته‌ گذشته مجلس درباره قانون مدیریت خدمات کشوری از سوی این شورا مغایر با قانون اساسی و شرع شناخته و به مجلس عودت داده شد.

بحث‌های جنجالی امروز مجلس در مورد حقوق مادام العمر

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز پس از بحث و بررسی‌های فراوان درباره مصوبه حقوق مدیران سیاسی موافقت خود را با طرح لغو این استفساریه مجلس اعلام کرده و تاکید کردند: حقوق مادام العمر دروغ بود.

فعالان دانشجویی:‌ این مصوبه رفاه‌طلبانه و غیرمردمی است

تصویب قانون حقوق مادام العمری برای نمایندگان مجلس و مسئولین سیاسی کشور بازتابها و موضع گیری های مختلفی را به همراه داشت.