حماقت بی‌عرضه‌های غربگرا

حماقت بی‌عرضه‌های غربگرا سبب شد اروپایی‌های مکار حتی سیاست نفت_دربرابر_غذا و دارو که کف تعهدات انسانی و حقوق بین‌الملل است را به اسم INSTEX به واداده‌ها غالب کنند

به سمت عقلانیت انقلابی در فضای مجازی

صحبت‌های روز گذشته رهبر انقلاب درخصوص فضای مجازی می‌تواند فرصتی کم‌نظیر برای عبور از دوگانه واهی و غلط‌انداز تحجر- تجدد که هر دو به یک معنا انفعال را به ذهن متبادر می‌کنند، باشد؛ فرصتی که می‌توان از آن پلی برای عبور از دعوای مبتذل فیلترینگ - وادادگی ساخت و به یک عقلانیت انقلابی رسید.

بعید است کسی خود را دلسوز بداند و با دشمن سازش کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر از هر کس این را بپرسید قطعاً مخالفت خواهد کرد. بعید است کسی خود را دلسوز بداند و با دشمن سازش کند.

چه کسانی برای نفی استقلال ایران تئوری‌پردازی می‌کنند؟

ما در دنیا لفظ، مفهوم و تعبیری به نام استقلال اصلاً نداریم. استقلال تعبیری است که در دهه‌ی 1950 میلادی کشورهای آفریقایی برای دوره‌ی استعمارزدایی استفاده می‌کردند. مفهومی بود که مؤثر افتاد و در کسب حاکمیت ملی برای ایران در دوران پس از انقلاب اسلامی مفید بود، اما امروز لغت استقلال کاربرد ندارد…کشور ما هم‌اکنون دارای استقلال سیاسی است و خود تصمیم می‌گیرد و لزومی ندارد اندیشه‌های قدیمی را که امروزه دیگر معنایی ندارند، مبنای فرهنگ سیاسی خود در داخل و خارج قرار دهد.

برخی استقلال را انزوا تلقی می کنند

قدرت فقط نظامی نیست بلکه قدرت اقتصادی و علمی، فرهنگی و رسانه ای هم محسوب می شود. حتی قدرت هنری، صنعتی و تکنولوژی و هرچه باعث می شود تا دشمنان به شما طمع نکنند و سوار شما نشوند. از جمله این مصداق ها می توان به تولید و کار داخلی اشاره کرد. بنابر این تولید قدرت، ثروت و علم را برای جامعه و امت اسلامی یک واجب و فریضه دینی است. این امر حتی یک عبادت و جهاد هم محسوب می شود.

استقلال؛ مهم‌ترین رویداد معاصر افغانستان

«امان‌الله خان» با فهم این موضوع که انگلیس از طریق دیپلماتیک، استقلال افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد، با اعلام جهاد علیه نیروهای انگلیسی اقدام به بسیج همگانی مردم کرد.

استقلال کردستان عراق امکان‌ناپذیر است

کارشناس عراقی اظهارات گهگاه مقامات اربیل درباره جدایی این اقلیم از خاک عراق را صرفاً اهرم فشار سیاسی آنها بر بغداد توصیف و تاکید کرد که جدایی کردستان عراق امکان‌پذیر نیست.

استقلال کشور و آزمون هسته‌ای در دولت یازدهم

امروز مسئله هسته‌ای دیگر یک مسئله صرفاً فنی یا حتی یک مسئله که مرتبط با دستگاه دیپلماسی باشد، نیست. خاکریز هسته‌ای روی مرزهای استقلال کشور قرار دارد و این مسئله برای ما یک آزمون بزرگ است.

کشمیر؛ قبل و بعد از فاجعه بی سابقه سیلاب

سیل کم سابقه بیش از سه هزار روستا و مناطق وسیعی از کشمیر و پنجاب را دربرگرفته و زندگی را بر ساکنان سخت کرده است.

کلاه بلند ملکه بر سر اسکاتلند

نتایج همه پرسی تاریحی اسکاتلند اعلام شد و مخالفان استقلال در این همه‌پرسی برنده شدند. همین سوژه، مورد استفاده کارتونیست‌ها در آثار امروزشان قرار گرفته است. کارتونیست ها امروز اقدام اوباما برای اعزام 3000 نظامی برای مقابله با ویروس ابولا را هم به چالش کشیده اند. با گزیده کاریکاتورهای امروز دنیا همراه باشید.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.