نماز عید فطر در مصلی امام اقامه می شود

حجت‌الاسلام سید یدالله شیرمردی مسئول ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران در نشست خبری که صبح امروز یکشنبه در محل این ستاد برگزار شد، اظهار داشت: به محض اعلام عید سعید فطر توسط ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری نماز عید در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می‌شود.

گزارش استهلال از مختصات‌رؤیت هلال‌ماه‌رمضان

گزارش ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری از رؤیت هلال ماه رمضان المبارک ۱۴۳۵ ه‍ .ق. در روزهای ۶ و ۷ منتشر شد.

گزارش تصویری: استهلال ماه رمضان

مراسم استهلال ماه مبارک رمضان بعدازظهر امروز جمعه در ارتفاعات استان قم برگزار شد.

رهبر انقلاب: این که یک روز عید اعلام شود نشدنی است

به نظر من اينى كه ما بگوئيم بايد جورى بشود كه همه، در يك روز عقيده‌‌ى به عيد پيدا كنند، اين نشدنى است؛ يعنى طبق مبانى فقهى ما نشدنى است؛ همه‌‌ى فقها بر يك فتوا متفق بشوند؛ خوب، نمي‌شود.

170 گروه استهلال آماده رویت هلال ماه رمضان

استهلال همیشه در غروب بیست و نهمین روز ماه قمری انجام می‌شود. پنجشنبه این هفته ۲۹ شعبان است، اما شرایط قرارگیری ماه در آسمان و موقعیتش نسبت به خورشید، به گونه‌ای است که در ایران غروب ماه زود‌تر از غروب خورشید در پنجشنبه روی می‌دهد ضمن اینکه بقیه پارامترهای مداری ما به قدری ضعیف است که قبل از غروب خورشید هم هیچ شانسی برای رؤیت هلال چه با ابزار و چه با چشم غیرمسلح در روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه (۲۹ شعبان) وجود ندارد.

عضو ستاد استهلال: هلال ماه رجب امشب قابل مشاهده نیست

عضو ستاد استهلال دفتر رهبری با بیان این مطلب که رویت هلال ماه رجب با این مختصات نجومی در ۲۹ جمادی الثانی ممکن نیست، گفت: تغییر زمان پیش بینی شده برای رویت هلال ماه نو تاثیری بر استهلال ماه بعد نمی گذارد.

جنجال اشتباه عربستان در اعلام روز عید فطر / کفاره همه را می‌دهیم!

اشتباه هیئت اختر شناسی شهر جده در رویت هلال ماه شوال و اعلام روز سه شنبه به عنوان عید سعید فطر سبب شد تا دولت عربستان متعهد شود کفاره یک میلیارد و ششصد میلیون ریالی( ریال عربستان) مردم را پرداخت کند.

اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری: دوشنبه آخر ماه شعبان است

دفتر مقام معظّم رهبری در اطلاعیه‌ای اعلام كرد بدلیل به اثبات نرسیدن رؤیت ماه مبارك رمضان، دوشنبه 10 مرداد، روز آخر ماه شعبان است.

استهلال ماه نو، فقط مختص به رمضان و شوال نیست

استهلال ماه نو، فقط مختص به رمضان و شوال نیست. جالب است بدانید که این کار برای تمام ماه‌های قمری انجام می‌شود! هم بنا بر جنبه‌ی شرعی و هم از نظر اهمیت زمان آغاز هر ماه قمری و هم از حیث دستاوردهای علمی آن، این عمل هر ماه و مستمراً تکرار می‌شود.

نظر رهبر انقلاب درباره نحوه اثبات حلول ماه جدید قمری

وقتى حاكم اسلامى حكم كرد كه امروز اول ماه است، همه‌ى كسانى كه قضيه برايشان روشن نشده است، ملزمند كه به حكم او عمل كنند؛ مگر كسى كه خودش ديده باشد، يا كسى بداند كه حاكم در اين حكم اشتباه كرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.