پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

امروز عیار مجلس سنجیده خواهد شد!

امروز جلسه استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی برگزار می گردد.

مخالفان و موافقان استیضاح وزیر راه چه گفتند؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان پس از بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و استماع صحبت‌های موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی، مجدداً به وی اعتماد کردند.

کارنامه آخوندی در عمل نکردن به وعده‌ها

اشاره سخنگوی دولت به کارنامه درخشان آخوندی سبب شد که به مرور عملکرد دو ساله وزیر در حوزه مسکن بپردازیم. برای این کار گزارش منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی با عنوان “عملکرد دو ساله حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی” به عنوان رسمی ترین سند در این حوزه مبنای قضاوت قرار گرفته است.

چرا استیضاح وزیر راه، فنی است؟

استيضاح به معناي عزل و به دنبال بركناري و برخورد سياسي نيست بلكه به معناي توضيح خواستن در برابر انتقادهاي مردم است. لذا گفتن اين كلمات كه استيضاح سياسي است، يا به خاطر عملكرد يك مدير است و راي نمي آورد و شكننده است.

رسایی: راه فرار وزیر راه از استیضاح + عکس

رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار سندی در اینستاگرام خود از برخی اسناد علیه وزیر راه و شهرسازی پرده برداشت.

آیا نمایندگان مجلس، وزیری که مسکن مهر را مزخرف می‌داند برکنار می‌کنند؟

همه چیز برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی مهیا است، عملکرد نامناسب آخوندی بویژه در حوزه مسکن مهر که نارضایتی گسترده مردمی را به دنبال داشته، عزم نمایندگان مجلس را بر کشاندن وزیر به پای میز استیضاح جزم تر کرد.

قانون اساسی را تغییر دهیم یا ظریف را استیضاح کنیم؟

بررسی اصول قانون اساسی و عملکرد دستگاه دیپلماسی نشان دهنده موارد متعدد نقض قانون اساسی از سوی دولت جناب آقای روحانی است. دولت و وزارت امورخارجه با ایجاد تعهد در برابر قدرت های سلطه گر، به خطر انداختن استقلال کشور و عدم جلوگیری از نفوذ اجانب، موافقت با قراردادهایی که موجب سلطه بیگاگان بر کشور می شود (از طریق برجام) و برقراری ارتباط حسنه و صلح آمیز با دول محارب از جمله آمریکا، انگلستان و فرانسه، اقدام به نقض قانون اساسی کرده است.

آخرین وضعیت استیضاح آخوندی

محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز آخرین وضعیت مهمترین درخواست‌های استیضاح مطرح شده در مجلس را تشریح کرد.

هیات رئیسه مجلس همراه دولت است

نماینده مردم قم گفت: معاون پارلمانی رئیس جمهور عنوان کرد نمایندگان به جای استیضاح به بررسی لوایح بپردازند، پاسخ ما این است که الحمدالله هیات رئیسه همراه دولت است و اجازه استیضاح به ما نمی‌دهد.

۶ محور استیضاح وزیر اقتصاد

موسی‌الرضا ثروتی گفت: در خصوص موسسه میزان تا به حال ۴ تذکر به رئیس جمهور و ۵ تذکر به وزیر اقتصاد داده ام علاوه بر این تذکراتی هم به رئیس کل بانک مرکزی دادم اما هنوز مشکلات حل نشده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.