آقای اسلام رحمانی!

این روحانی جوان، در حال انتشار تفکری ست که هرچند در نگاه اول به ظاهر برای مخاطبان خصوصاً نسل جوان، زیبا به نظر می‌آید اما نتایج فاسد و مخربی در پی‌خواهد داشت زیرا …

هر مسیری خارج از اسلام خارج از اعتدال و میانه روی است

قدیری ابیانه با اشاره به مصادره مفهوم اعتدال ومیانه روی در ادبیات غربی و به تبع آن برخی روشنفکران وابسته گفت: از دیدگاه اسلام، اعتدال، حرکت بر مسیر اسلام است.

آیات و روایات درباره مصافحه با دشمن چه می‌گویند؟

از زمانی که مذاکرات رسمی دولتمردان ایران و آمریکا در موضوع هسته‌ای آغاز شد، سؤالی در جامعه جدی شد که بالاخره با دشمن باید مدارا کرد یا نه؟ این سؤال به فراخور اموری که در این ایام رخ داد فراز و فرود یافته اما از اهمیتش کاسته نشده است و اخیراً دست دادن اتفاقی آقای ظریف و آقای اوباما در راهروهای سازمان ملل، این بحث را وارد فاز جدیدی کرد.

مکتب شرق‌شناسی، اولین پایۀ تسلط غرب

غربی­ها تا حدی در شناخت اسلام و شرق پیش رفتند و ما را در حدی شناسایی کردند که ما خودمان در این حد نسبت به خود مسلط نیستیم. آنها دقیق بررسی کرده­ اند و بر مبنای آن می دانند که چگونه تسلط پیدا کنند.

ما هلال شیعه نداریم ما قمر اسلام داریم

حسن روحانی در افتتاحیه ششمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت گفت: اسلام شمشیر دارد اما جز در ضرورت از این شمشیر استفاده نمی‌کند

هدف غرب از ترویج عرفان‌های نوظهور در ایران

در نگاه اسلامی انسان حی متأله تعریف می‌شود و در نگاه عرفان‌های نوظهور و اومانیستی، حیوان ناطق، بر اساس همین تعاریف در اسلام قرب الهی هدف است و در عرفان‌های نوظهور، برخورداری این دنیایی.

نقش مسلمانان در توسعه علوم بی‌نظیر است

ولایتی با بیان اینکه نقش مسلمانان در توسعه علوم بی‌نظیر است گفت: غربی‌ها می‌گویند علوم مختلف در اروپا ریشه داشته و مسلمانان تنها آن را از تمدن غرب ترجمه کرده‌اند؛ این مطلب خلاف حقایق تاریخی است.

کارکردهای معرفتی دین در زندگی انسان

انسان امروز وارث میراث فلسفی چندین هزار ساله متفکران عظیم بشری است که هنوز هم در الفبای مسائل مهم خلقت باقی مانده است، در حالی که انبیاء الهی به طور مفصل و دقیق همه مسائل را برایش حل کرده است.

زندگی یامامورا از کیوتو تا فکه، از بودا تا اسلام

کونیکو یامامورا جوانی ۲۱ ساله بود که با یک مرد ایرانی در آموزشگاه زبان انگلیسی شهر آشنا می‌شود. ازدواج می‌کند و مسلمان می‌شود و به ایران می‌آید. پای ثابت حرف‌ها و اعلامیه‌های امام می‌شود. جنگ می‌شود، پسرش محمد را به جبهه می‌فرستد.

برگزاری دوره­‌های علوم انسانی اسلامی

سومین دوره­ آموزشی علم و ایمان در دو رشته­ دانشگاهی «علوم سیاسی اسلامی» و «اسلام، مسئله­ نظم و نظام اجتماعی» برگزار می­‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.