پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

تحریف تاریخ در انیمیشن «عایشه‌ و محمد»

انیمیشن موهن «عایشه و محمد» که چندی پیش همزمان با روز استقلال آمریکا در شماری از کشورها نمایش داده شد، یکی دیگر از تلاش های تکراری و بی ثمر برای کمرنگ کردن تاثیر اسلام در جهان امروز است.

وضعیت اسفبار مسلمانان در میانمار

نویسنده در ادامه به سخنان یک زن مسلمان در میانمار اشاره کرده که مورد حمله بودائیان قرار گرفته بود. وی در حالی که گریه می کرد اظهار داشت که بودائیان ما را با چاقو مورد حمله قرار دادند، آنها خانه های ما را به آتش کشیدند و هیچ چیز را برای ما باقی نگذاشتند. تنها لباسهایی که بر تن داشتم برای من باقی مانده و حتی یک جفت کفش بیشتر هم برای من باقی نماند.

فتنه‌ توهین به پیامبر بیداری اسلامی را به کدام‌سو می‌برد؟

رسانه‌های غربی تلاش کرده‌اند که حمله به سفارت‌خانه‌های آمریکا را به گروه‌های سلفی و تکفیری نزدیک به القاعده نسبت دهند. آنان سعی دارند با سوءاستفاده از این واقعیت که سازنده‌ی فیلم از قبطیان مصری است و این گروه عامل درگیری همیشگی با سلفی‌های مصر‌اند، این امر را صرفا بروز اختلافات قومی جدیدی در مصر نشان دهند.

اسلام‌هراسی شبکه‌های اجتماعی در هند

انتشار تهدیدهای اینترنتی و ارسال پیامک ها باعث فرار گسترده مهاجران از شهرهای جنوبی هند شده است.

محاکمه نظامیان ناتو به جرم قرآن‌سوزی

9 نظامی امریکایی به جرم سوزاندن صد جلد قرآن و بی احترامی به اجساد افغان ها محاکمه نظامی می شوند.

مبانی نظری تروریسم از نگاه استاد رحیم‌پور

خداوند برای مهار اشغال‌گری و تروریسم، “جهاد” و “قصاص” را واجب کرد. جنبش‌های پارتیزانی ضد اشغال‌گر، گروه‌های آزادی‌بخش و مبارزان علیه استعمار و استبداد، علیه ستم و تحقیر انسان، علیه پدران خشونت و در خدمت بشریت، عمل می‌کنند و مبارزه‌ی آنان مقدس است زیرا آدم‌کشان و متجاوزان را مهار می‌کنند.

فیلم: کشتار و زنده سوزاندن مسلمانان میانمار

در فیلم‌های زیر که توسط برخی گروه‌های اسلام گرا تدوین و منتشر شده است، عکس‌ها و فیلم‌هایی از به قتل رساندن و زنده زنده در آتش سوزانده شدن مسلمانان میانمار گردآوری شده است و هم‌چنین به وضعیت مسلمانان میانمار که طی سال‌ها به بنگلادش گریخته‌اند و علل آن پرداخته شده است.

میانمار؛ قتل عام در سکوت

خشونت‌ها به دنبال حمله به یک اتوبوس حامل مسلمانان در استان راخین کلید خورد و ‍پس از آن از ابتدای فوریه گروه های افراطی بودایی، با حمایت و همراهی پلیس و ارتش دست به کشتار گسترده و آتش زدن دهکده ها و مساجد و فراری دادن مسلمانان زدند.

نسل‌کشی مسلمانان میانمار در سایه سکوت بین‌المللی

در یکی از آمارهای غیررسمی از کشته‌شدن بیش از 50 هزار نفر و آوارگی 200 هزار نفر و نیز به آتش کشیده‌شدن 26 مسجد در دو ماه اخیر حکایت می‌شود. اما هنوز این کشتار زیر سایه بی‌تفاوتی مجامع بین‌المللی صورت می‌پذیرد

اسلام‌هراسی پوشش ایدئولوژیک سلطه نظامی آمریکا است

رالف شانمن، نویسنده و گزارشگر آمریکایی، گسترش اسلام‌هراسی را پوششی ایدئولوژیک برای نظام سرمایه‌داری آمریکا جهت حفظ تسلط نظامی و حکومت بر دنیا دانست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.