روح الله رشیدی

انقلاب در دامِ «ارتجاع»

ارتجاع، بازگشت به موقعیت و وضعیت کهنه، فرسوده و ناکارآمد است. و انقلاب، یعنی عبور از آن موقعیت و وضعیتِ کهنه. یعنی پیشرَوی و نوشدگی. انقلاب اسلامی، هم عبور از اسلامِ وارفته‌ی بی‌خاصیت و تشریفاتی بود و هم عبور از مشهوراتِ تخدیرکننده‌ی تحمیل‌شده توسط غربی‌ها. عرض‌اندامی بود واقعی، هم در برابر «اسلامِ آمریکایی» و هم در برابر «آمریکا». انقلاب، هم، از تفاسیر کهنه‌ی متحجرین مسلمان‌نما عبور کرد و هم از تلقی بُزدلانه‌ی «زندگی بدون آمریکا ممکن نیست.»

۵دلیل بنیادین تعارض داعش با اسلام ناب

مشابهت‌سازی میان داعش با اسلام ناب محمدی(ص) ادعایی بی‌دلیل است که فاقد هر گونه مبنای منطقی و تاریخی است و شواهد متعددی اثبات می‌کند میان این دو نه تنها هیچ نسبتی وجود ندارد، بلکه داعش گروهی است که بر خلاف اسلام عمل می‌کند.

گروه‌های اسلام‌نما بزرگترین دشمنان اسلامند

یک فعال رسانه‌ای گفت: قرائتی از اسلام که ایران مدعی آن است اسلام ناب محمدی است که من فکر می‌کنم این اسلام فقط در ادبیات و الفاظ شکل گرفته است.

دو راهبرد اسلام آمریکایی: انصراف از مبارزه، انحراف در مبارزه

اوباما در پایان ملاقات اخیرش با نخست وزیر انگلیس، می‌گوید: ما باید این فشار را اعمال کنیم تا ایران «یِس» بگوید. بعد اسم این را مذاکره می‌گذارد. عین تعبیرش است. این خیمه‌شب بازی هم که بین اوباما و کنگره شکل گرفته همین است. مردم ما باید ماهیت این خیمه‌شب بازی را خوب درک کنند. بدانند چه چیزی است. او می‌گوید تو شمشیر را بالا ببر و پایین نیاور اگر یس نگفت بزن. بعد اسم آن را مذاکره می‌گذارد.

انقلاب اسلامی بستر ظهور مجدد اسلام شد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: جمهوری انقلاب اسلامی سرآغاز یک تحول عظیم در ایران و همچنین بستر ظهور و تبلور اسلام شد.

مردم صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای گسترش حوزه مقاومت و عرصه‌های تقابل با نظام سلطه با تمرکز بر مقابله با رژیم صهیونیستی و ستیز با آمریکای مستکبر را عمق استراتژیک نظام و مظهر نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی در جغرافیای سلطه‌گری دانست.

فیلم: این انقلاب برج‌سازها نیست

از یاسر عرب، مستندهای متعددی پخش شده است که از آن جمله می‌توان به «ماهی‌ها در سکوت می‌میرند»، «مهد کودک، آری یا خیر»، «ننه قربون»، «نان جنگ»، «کدام مسجد» و … اشاره کرد. او در حوزه ادبیات کودک و نوجوان نیز کتاب‌های مختلفی نوشته است. یاسر عرب برگزیده جشنواره مردمی فیلم عمار است و فانوس این جشنواره را از آن خود کرده است.

انتشار 2 جلد کتاب به قلم سرلشکر فیروزآبادی

2 جلد کتاب با موضوع روحانیت به قلم رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منتشر شد.

نظریه اسلام‌ ناب-اسلام آمریکایی، از امام خمینی تا رهبر انقلاب

ین تصور که اسلام ناب-اسلام آمریکایی صرفاً یک ترکیب‌ شعاری و صورت‌بندی جدلی است و حداکثر یک‌سری مصرف‌های تبلیغاتی در جهان و انتخاباتی در ایران و یا مانند آن دارد. این تلقی باعث شده است یکی از پُربسامدترین مفهوم‌سازی‌ها در نظام اندیشه‌ی امام خمینی رحمه‌الله، آن‌چنان‌که باید، مورد توجه جامعه‌ی علمی قرار نگیرد.

کلیسایی که رزمندگان حزب‌الله آزاد کردند!

وارد کلیسا که شدیم، صحنه های تأسف باری دیدیم. به تمام تصاویر هنری و نمادهای مسیحیت تعرّض شده بود و دیوارنوشته های زشت و زننده ای از تروریست‌ها برجای مانده بود که همه اش توهین به مقدسات مسیحیت بود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.