عبدالله گل و اردوغان شاگردان ناخلف اربکان

مرحوم اربکان دیدگاه‌های عجیبی داشت و اسلام مترقی، اسلام پیشرفته و مسلمانان پیشرو همیشه از کلام و بیان این مرد شنیده می‌شد. به شدت ضد آمریکا و ضد اسرائیل بود. در بیشتر سخنرانی‌ها چه در سفارت و چه بیرون، دلار آمریکایی را نشان می‌داد و می‌گفت «آمریکایی‌ها می‌گویند ما به خدا اعتقاد و به او توکل داریم. مسلمانان ترکیه! چرا شما از توکل، اعتقاد و باور به خدا گریزانید؟! چرا فرهنگ لائیسم شما را این‌قدر از دین جدا کرده است؟»

اسلام لیبرال در مدارس‌اسلامی گولن

فتح‌الله گولن قدرتمندترین رهبر مذهبی در ترکیه امروز به شمار می‌رود که از دهه 1970، شبکه‌ای از نهادهای آموزشی، سازمان‌های غیردولتی و تجاری را ایجاد نمود و با نفوذ به نهادهای تصمیم‌گیرنده در ترکیه – از جمله دادگستری – حلقه قدرت و ثروت خود را تکمیل کرد.

صداوسیما می تواند مدعی اسلام‌گرایی در ترکیه باشد

تجربه خاص محمدرضا عباسیان، در فروش سریال‌های تلویزیون به کشورهای منطقه نمونه جالبی برای تاثیر آرمان‌های انقلاب است. عباسیان می‌گوید زمانی بوده است که حامد کمیلی بازیگر دست چندم سینمای ایران به واسطه یک سریال قهرمان دنیای عرب‌زبان بوده…

اربکان: «ما در ترکیه در اپوزسیون هستیم اما در ایران در قدرت»

«پدرم همیشه برای ایران بیشترین احترام را قائل بود. هنگامی که نخست وزیر شد اولین بازدیدش را از ایران انجام داد و اخرین کشوری که در طول حیات خود از آن بازدید کرد ایران بود. با وجود فشارها پدرم همیشه ادعا می‌کرد که ایران نزدیک‌ترین برادر ماست. ایران کشوری است که دلیرانه علیه صهیونیسم جهانی مبارزه می‌کند. بنابراین ما احتیاج به پذیرفتن آن‌ها داریم. مرحوم پدرم سخن معروفی داشت: ما در ترکیه در اپوزسیون هستیم اما در ایران در قدرتیم.»

اخرین اخبار
پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.