حاج طالع باقراف تحت شکنجه رژیم آذربایجان

طالع باقراف، روحانی مبارز آذربایجانی که دو روز پیش، خبر دستگیری او توسط نهادهای امنیتی دولت جمهوری آذربایجان پس از یک شبانه‌روز ناپدید شدن منتشر شد، در مقر پلیس این کشور تحت شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفته و بر اثر ضربات وارده قادر به حرکت دادن دست راست خود نیست.

وب سایت جشنواره شعر اسلامچیلار راه‌اندازی شد

وب سایت جشنواره شعر اسلامچیلار در حمایت از حرکت اسلامی مردم جمهوری آذربایجان راه‌اندازی شد. «جشنواره‌ی شعر اسلامچیلار»، انعکاسی از دردمندی و تعهد هنرمندان مسلمان است.

تصاویر دیوارنویسی «اسلام چی» ها در آذربایجان

تصاویری از شعار نویسی های اسلام گرا ها در کشور جمهوری آذربایجان.

به من گفتند حاج محسن را کشته‏‌اند

وی با اشاره به کنترل خانواده صمداف از سوی نیرو‌های امنیتی و پلیس آذربایجان تصریح کرد شکی نیست که حاج محسن صمداف یک زندانی سیاسی است چرا که بعد از بازداشت ایشان همواره از طرق مختلف به ما گوشزد می کنند که شما تحت نظر هستید. ما هم در پاسخشان می گویم آری می دانیم که خدا ناظر و گواه اعمال ماست.

در اسلام مرزهای جغرافیایی مطرح نیست

برای ما فرقی نمی کند که ظلم در چه کشوری باشد، ما با کل مستکبران و ظالمان هر کجای دنیا که باشند مخالفیم، ما حامی مستضعفان هستیم و انقلاب اسلامی نیز برپایه همین اصل شکل گرفته است… نهی از منکر یعنی مقابله با استعمار، استکبار و ما وظیفه خود می دانیم در هر کجای دنیا که ظلم باشد رسالت خود را انجام دهیم

اسلام‌گرایی در آذربایجان: دینداری در دل الحاد

آثار اسلام و شیعه در چند جنبه از زندگی مردم این منطقه هرگز پاک نشد از جمله در نامگذاری روی افراد که اغلب از اسامی اسلامی مانند (حسین اف، علی اف و…) استفاده می‌کنند، اشعار مذهبی که شاعران متدین این منطقه در سینه‌های خود نگه داشته بودند و به نام «ادبیات صندوق» مشهور شده است (ادبیاتی که هرگز قابل ذکر نبود و باید در صندوق می‌ماند) و امروزه برخی از آنها را نیز می‌بینیم و همچنین انجام شعائر دینی در خفا و برخی اوقات بطور آشکار انجام می‌گیرد.

نشست «خمینی‌چی ها در جمهوری‌آذربایجان» برگزار می شود

نشست «خمینی‌چی‌ها در جمهوری‌آذربایجان» در تبریز برگزار می‌شود.