راز حیات و فروپاشی تمدنها بررسی شد

نودوسومین نشست موعود با دو موضوع «راز فروپاشی اندلس» و «حیات و مرگ تمدنها» با سخنرانی دکتر محمدحسین رجبی دوانی و استاد اسماعیل شفیعی سروستانی در سالن اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

راز فروپاشی آندلس بررسی می‌شود

«راز فروپاشی» عنوان نود و سومین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی است که به بررسی عوامل فروپاشی حکومت مسلمانان در آندلس پس از هشت قرن فرمانروایی در اسپانیا می‌پردازد.

لکّه سیاه ناهنجاری یا؛ انقلاب جنسی

همه چیز آغشته به شهوت و مسائل جنسی شده است. تمدّن جدید و کشورهای غربی، به خصوص ایالات متّحده، الگوی بسیاری از ملّت‌ها حتّی در کنار گذاشتن اخلاق و رو آوردن به مسائل جنسی شده‌اند و جدا شدن از اخلاق تا آنجا پیش رفته است که دیگر خوب از بد و رفتار نامناسب بازشناخته نمی‌شود.

مبارکتان باد رقص شادی بر سفره ماتم!

قفسه‌های اتاق ما آکنده از پژوهش‌های ناکامی است که در ازدحام سرمای بی‌خبری شما از حال و روز اهالی پژوهش و تحقیق و نشر، روی به فسردگی و زردی می‌گذارند تا شما هماره روی سرخ و بشّاش بمانید.

نشست «استراتژی انتظار» در موسسه موعود

در این نشست که به کارشناسی استاد اسماعیل شفیعی سروستانی برگزار می شود در ادامه مباحث قبلی به موضوع استراتژی، هنر توزیع و به کارگیری همه عده و عده موجود برای نیل به هدفی کلان است و مسائل گوناگونی را در بر می گیرد؛ ساده ترین مسائل امنیتی تا تحقق یک امپراطوری و حکومت یک پارچه جهانی . . . پرداخته می‌شود.

معرفی کتاب: «استراتژی انتظار» و «دولت کریمه»

استراتژی انتظار جلد 1 تا 3 مجموعه ای از همین نویسنده است که به وسیله انتشارات موعود عصر، چاپ پنجم آن در سال 1384 راهی بازار شده است. این سه مجلد که در یک مجموع هجمع آوری شده اند، شامل نوشته های محققانه نگارنده در طول سال های دهه 70 و ابتدای دهه 80 است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.