دولت برنامه‌ی جدی برای اشتغال‌زایی ندارد/رکورد واردات دولت از چین، عامل بیکاری بسیاری از کارگران است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: متاسفانه در بودجه‌ی ۹۸ برنامه‌ی مدونی برای پاسخگویی به متقاضیان شغل نداریم. بخش عمده‌ای از برنامه‌ی مورد نیاز برای اشتغال‌زایی مربوط می‌شود به راه اندازی کارخانه‌هایی که به واسطه واردات بی‌رویه تعطیل و یا نیمه تعطیل شده‌اند.

تعطیلی ۶۰درصد واحد‌های تولیدی کشور/ توجه به رفع مشکلات اقتصادی مطالبه شهروندان از مجلس دهم

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از نمایندگان مجلس دهم خواستار توجه ویژه به حوزه اقتصاد هستند چرا که روند ایجاد اشتغال و تولید در کشور متناسب با نیاز جامعه نیست و سبب ایجاد نارضایتی شهروندان شده است.

تعاونی‌ها کلید ایجاد شغل‌های بزرگ هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که دولت برای ایجاد اشتغال از تعاونی‌ها یاری‌ می‌طلبد، گفت: مهم‌ترین برنامه‌ای که دولت در بحث اشتغال برای خود ترسیم کرده حرکت به سمت بنگاه‌های خرد و متوسط است.

اینجا اداره کاریابی است!

پنج سال است دست به سینه پشت به خیابان مقابل در شیشه‌ای نه چندان بزرگ کاغذ اندود(پوشیده شده) می‌ایستد.

تحولی در حوزه اشتغال ایجاد نشده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت درباره اقتصاد مقاومتی کارهای تئوریکی را انجام داده، اما اینکه در حوزه اشتغال، تولید منابع درآمدی جدید مثل منابع طبیعی و معادن و… فعال شود هنوز تحولی در آن دیده نمی‌شود.

بیکارترین جوانان ایرانی چند ساله‌اند؟

جوانان ۲۰ تا ۳۰ساله رکورددار بیکاری بوده و بیشترین جویندگان شغل دراین سنین هستند، با این حال جستجوی شغل در ایران از ۱۰ سال تا بالای ۶۵ سال صورت می‌گیرد و شانس اشتغال جوانان تا ۳برابر کمتر از بقیه است.

چرا دنیا به سمت تعاونی‌ها رفته است؟

طبق گزارش انجمن ملی کسب و کارهای تعاونی در ایالات متحده آمریکا، 30 هزار تعاونی در این کشور فعالیت دارند که بیش از دو میلیون شغل ایجاد کرده‌اند. در فرانسه هم فعالیت 21 هزار تعاونی منجر به ایجاد یک میلیون شغل شده و در کلمبیا نیز 137888 شغل مستقیم و 559118 شغل غیرمستقیم حاصل فعالیت تعاونی‌ها بوده است.

22 میلیون نفر در بازار کار ایران مشغولند

معاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در طول 10 سال آینده روند بازار کار تغییر می‌کند، تاکید کرد: امروز 22 میلیون نفر در بازار کار ایران مشغول به کار هستند و این روند نیازمند تغییر و استفاده بهینه از نیروی کار است.

کارآفرینی دل شیر می‎خواهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کسی‎که در حوزه اشتغال کار می‎کند به‎شدت تنها است.

مواضع انقلابی را صریح و بدون ترس بیان کنید

گام دوم در تحقق اقتصاد مقاومتی، تشکیل یک ستاد فرماندهی قوی، هوشمند و نافذالکلمه است تا با پایش فعالیتها، اقدامات ضربتی برای حل مشکلات، و اتخاذ تصمیمات صحیح و بموقع، زمینه اجرایی شدن برنامه را فراهم کند و به مردم گزارش دهد.
حضرت آیت الله خامنه ای به دولتمردان تأکید کردند: هیچ برنامه اقتصادی غیرمنطبق با سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار ندهید و برنامه ششم توسعه را نیز سریعتر و بر همین مبنا تدوین کنید.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.