پایان بدون پیشرفت مذاکرات هسته‌ای

مذاکرات سه جانبه ظریف، اشتون و کری در نیویورک در فضایی کاملا جدی و صریح صورت گرفته و ابعاد مختلف فنی، سیاسی و حقوقی برنامه هسته ای کشورمان و نیز تحریمها را در بر گرفت.

سخنگوی اشتون: مذاکره با جلیلی سازنده بود

سخنگوی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپایی با انتشار بیانیه‌ای نشست مقام این اتحادیه با مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران در کنسولگری تهران در استانبول را سودمند و سازنده توصیف کرد.

اشتون: آماده مذاکره با ایران درهر مکانی هستیم

وی در گفت‌وگو با خبرنگار العالم در بروکسل افزود: ما خواهان از سرگیری مذاکرات هستیم و می خواهیم در استانبول یا هر مکان دیگری که ایران انتخاب می‌کند، به میز مذاکره باز گردیم.

فرار به جلوی اشتون و موضع قاطع ایران

اول اینکه اشتون با این فرار به جلو ثابت کرده است که ۱+۵ به دنبال مذاکره با ایران نیست، بلکه می‌خواهد ایران را وادار به تسلیم کند، امری که ملت ایران محال بودن آن را ثابت کرده است. دار و دسته اشتون به دنبال مذاکره نبوده و نیستند، تنها می‌خواهند از طریق این مذاکرات به تعلیق فعالیت هسته‌ای ایران دست یابند؛

آمادگی ایران برای پذیرش مجروحان لیبی

سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان از آمادگي ايران براي پذيرش مجروحان ليبي خبر داد و گفت: به‎محض فراهم شدن شرايط، آماده اقدام لازم در اين زمينه خواهيم بود.

اقتدار ایران در نخستين روز مذاكرات هسته‌ای

منابع نزدیک به مذاکرات اعلام کردند که ایران در این دور از مذاکرات به ۱+۵ اجازه نداد مباحث کهنه و تکراری را که در نشست ژنو مطرح شده و پاسخ گرفته بود، تکرار کند. در عوض ایران در فضایی مثبت به ارائه الگویی عملیاتی درباره همکاری پرداخت و پیشنهادهای مشخصی ارائه کرد که به سردرگمی مذاکره کنندگان غربی منجر شد.

اشتون عذرخواهی کرد؛ جلیلی زمان مذاکرات را پذیرفت

پس از عذرخواهی اشتون از سعید جلیلی به دلیل اعلام خودسرانه زمان مذاکرات با 1+5 بدون هماهنگی با ایران که به ایران ابلاغ شده بود، رئیس دفتر دکتر جلیلی با ارسال نامه‎ای به کابینه سیاست خارجی اروپا، موافقت ایران با زمان و مکان مذاکرات را اعلام کرد. در این نامه سید کاظم عبادی رئیس دفتر سعید جلیلی، مبنای مذاکرات با 1+5 را نامه 15 تیر سعید جلیلی دانسته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.