چگونه از شب قدر بهترین بهره را بگیریم؟

باید متوجه بود که شب قدر یک حقیقت قابل درک به کمک قلب و به علم حضوری است و همین‌ که خواستیم با علم حصولی و با آن روبه‌رو شویم آن حقیقت در حجاب می رود. شب قدر ظرفی است برای نظر به عالی‌ترین حقایق قدسی.

از روزه‌داری با غذاهای طبیعی تا خداشناسی برای بچه‌ها

با فرا رسیدن ماه رمضان، به طور هفتگی بعضی کتاب‌های خوب و مفید که برای این ایام و مناسبت‌های شمسی و قمری آن تناسب دارند، معرفی خواهند شد. در این معرفی‌ها سعی شده است علاوه بر فضای کلی ماه رمضان، مناسبت‌های ملی و مذهبی و هم‌چنین مخاطب کودک نیز مد نظر قرار گیرند. اولین بسته رمضانیِ معرفی کتاب به شرح زیر از نظر می‌‎گذرد:

چند توصیه‌ به رسانه‌ملی برای «شادی‌آفرینی»

فشار مدرنیته آن‌قدر زیاد است که انواع دستگاه‌های عیاشی برای کم کردن این فشار در عالم بوجود آمده است.

برگزاری کارگاه معرفت‌النفس در بنیاد سمات

بنیاد سمات با همکاری گروه فرهنگی المیزان کارگاه دوم از مجموعه کارگاه های “حضور” را برگزار مینماید.

در ماه مبارک رمضان چه بخوانیم

این بسته شامل ۱۰ کتاب از اساتید و علمای برجسته دینی است که در ادامه معرفی شده اند

برگزاری دوره سیر مطالعاتی آثار استاد طاهرزاده

این دوره با تکیه بر آثار، تألیفات و جزوات استاد طاهرزاده که در طی سالهای گذشته جمع آوری و تألیف شده و مشتمل بر مباحث انسان شناسی، غرب شناسی، مهدویت و انقلاب اسلامی و…است برگزار می شود.

کتابهایی خواندنی درباره ضیافت الهی

سایت کتابستان تصمیم دارد بسته‌های کتابی درباره فضیلت‌های این ماه و زندگی امام علی و امام حسن علیهما السلام ارائه نماید که کتاب‌ها‌ی شناخت ماه رمضان در این بسته تقدیم می‌شود.

حمایت استاد طاهرزاده از دکتر جلیلی

اگر بپذیریم ما هر اندازه موفقیت در انقلاب داشته‌ایم بر اساس روحیه‌ی مقاومت در مقابل استکبار و تأکید بر روی ارزش‌ها و عدالت بوده و اگر بپذیریم در هر حال باید به طور نسبی و در مقایسه با سایر نامزدها یکی را انتخاب کرد بدون آن‌که شخصیت سایر نامزدها را نفی کنم، بنده به جناب آقای دکتر جلیلی نظر دارم.

طاهرزاده از «ضرورت وجود انبیا» می‌نویسد

استاد طاهرزاده عمدتاً تحت تاثیر حکمت متعالیه ملاصدرا و عرفان محی الدین است و امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی (ره) و آیت الله جوادی آملی را برای خود نمونه خوبی از تفکر دینی و تحرک سیاسی اجتماعی می‌داند و معتقد است اگر سازمان فکری جامعه ما از چشمه ناب تفکر این بزرگواران سیراب شود، سعادتی را که دین اسلام برای آنها آورده ، به دست خواهند آورد و آنچه ایشان در دانشگاه و مراکز تربیت معلم و جلسات منظم هفتگی دنبال می کنند، همه و همه در راستای تحقق همین عقیده است.

راه امام خميني؛ طريق نجات از ظلمات آخرالزماني

در حال حاضر، جز راه امام خمینی رحمه الله برای ورود به اردوگاه منتظران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف راهی در میان نیست و تا راه امام خمینی رحمه الله را درست نفهمیم و در آن پرورش نیابیم، هیچ ورودی در فرهنگ انتظار نداشته‌ایم.