«غیرت» در حراج جدید «فروشنده»

فرهادی با صراحتِ تمام، حرف خود را در فیلم زده و هیچ ابهامی باقی نگذاشته است.
«فروشنده» دارد کار خود را می کند. کاش مسئولان فرهنگی جمهوری اسلامی هم کار خود را درست انجام می دادند.

«مهران احمدی» مهمان ویژه امشب «هفت»

در برنامه این هفته و در بخش میزگرد رسول صدرعاملی و لاله افتخاری درباره پرونده سینمای اجتماعی در ایران به بحث و گفت‌وگو می‌نشینند.

مجید مجیدی: آنچه آقای ظریف از ما خواست این نبود

مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران درباره برخی سوءتعبیرها و اخبار نادرست درباره حمایت 6 نفر از کارگردانان سرشناس ایران از تیم مذاکرات هسته‌ای توضیحاتی ارائه کرد و گفت این حرکت در مسیر منافع ملی است و شعار «هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست» مورد تایید امضاکنندگان این حرکت نیست.

آیا فرهادی و ستوده از غزه حمایت کردند؟

در یکی دو روز گذشته نسرین ستوده و اصغر فرهادی با به دست گرفتن پلاکاردی، کمپینی را راه انداختند که برخی رسانه‌ها از آن به عنوان کمپین حمایت از کشته شدگان غزه یاد می‌کنند…

جیرانی: بیماری فرهادی مسری شده است

فریدون جیرانی کارگردان فیلم سینمایی «خواب زده ها» گفت: بیماری آقای اصغر فرهادی به فیلم‌سازان جوان ما سرایت کرده است که این از تلخی ماجراست.

مالک جدید فیلم اصغر فرهادی پیدا شد

جشنواره آسیاپاسیفیک تازه‌ترین میزبان فیلم اخیر اصغر فرهادی است که از طرف کشورهای فرانسه و ایتالیا، این فیلم را پذیرفته است.

«گذشته» نماینده سینمای فرانسه شد!

«گذشته» ساخته اصغر فرهادی در جشنواره فیلم زاگرب به عنوان نماینده سینمای فرانسه به نمایش درآمد.

«گذشته» نماینده ایران در اسکار شد

کمیته انتخاب فیلم پس از ورود به بحث در خصوص دو نامزد نهایی، فیلم‌های«دربند» ساخته پرویز شهبازی و «گذشته» ساخته اصغر فرهادی، در یکی از چالشی‌ترین جلسات ادوار اخیر، عاقبت به معرفی «گذشته» به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی رای داد.

«دربند» و «گذشته» به اسکار می‌روند

دو فیلم دربند ساخته پرویز شهبازی و گذشته ساخته اصغر فرهادی را در مقام نامزدهای نهایی جهت معرفی به آکادمی برگزیدند.

«گذشته»، فیلمی با انگاره‌های پست‌مدرن

«گذشته» در هر زاویه‌ای که نگریسته شود، بیش از هر چیز نسبیت‌گرایی را تاکید می‌کند. نسبیت‌گرایی در شناخت واقع، نسبت‌گرایی در روایت‌ها و نسبیت‌گرایی در فرهنگ؛ آجری که پست‌مدرنیسم بر روی آن سوار شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.