شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

انتقاد لاریجانی از عدم اجرای برخی اصول قانون اساسی

لاریجانی با بیان اینکه برخی اصول قانون اساسی اجرا نشده است، گفت: جرائم سیاسی باید در حضور هیئت منصفه رسیدگی شود یا باید به قانون امر به معروف و نهی از منکر جدی‌تر پرداخت تا زودتر اجرایی شود.

ایرادات طرح سازمان امر به معروف و نهی از منکر مجلس

تاکید خیلی زیاد بر ساختارها و غفلت از محتوا، از ایرادات اصلی طرح موجود است. چرا که اگر مشکلات اجرایی شدن اصل هشت، سازمان و تشکیلات بود، تشکیلات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر می توانست تا حدی این مشکلات را رفع نماید که شاهد هستیم چنین امری رخ نداده است.

وحید جلیلی: جمهوری اسلامی بدون اصل ۸ یک نظام ناقص است

یک پیشنهادی که بطور مشخّص می توانم به دوستان عرض بکنم، زنده کردن اصل ۸ قانون اساسی است. نظام جمهوری اسلامی بدون اصل ۸ یک نظام ناقص است اصلا شکل نگرفته است. و بسیاری از معایب نظام ناشی از نواقصش است. یعنی تا چرخه نظام کامل نشود، تا گردونه نظام کامل شکل نگیرد، این معایب نه تنها کم نخواهد شد بلکه تشدید خواهد شد.

نظام بدون اصل ۸ یک نظام ناقص است!

به تعبیر آقا «مهمترین مصداق همت مضاعف، همت مضاعف در مبارزه با مفاسد است.» این مغفول مانده. ۱۰ دولت و ۸ مجلس آمده‌اند و بعد از سی و یک سال هیچ کدام حاضر نشده‌اند که اصل ۸ قانون اساسی را برایش طرحی یا لایحه‌ای تهیه کنند. این باید تبیین شود. معنا ندارد که در یک حکومت دینی ما برای امر به معروف و نهی از منکرصرفا متکی به حرکت‌های پارتیزانی بشویم. این مطالبه نه افراطی است نه تند. کاملا قانونی، منطقی و معقول است. این همه ظرفیت‌ در قانون اساسی کی می‌خواهد استحصال بشود؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.