حسن عباسی: مزه توافق مثل شیرینی آدامس‌ بادکنکی کوتاه‌مدت است

گر هم تعاملی با ایالات متحده یا اتحادیه اروپا بتوان داشت تعامل تاکتیکی است چون ما در مبانی ایدئولوژیک جمهوری اسلامی دچار تعارضات بسیار بنیادی و ماهوی با غرب به ویژه در حیطه‌های لیبرالیسم و کاپیتالیسم هستیم، پس ما نمی‌توانیم اتفاق یا اتحاد با غرب داشته باشیم؛ نهایتاً یک جنبه‌های تاکتیکی را می‌توانیم بر بتابیم و در غیر اینصورت یعنی برای اتحاد استراتژیک یا ما باید از تفکر ایدئولوژیکمان دست برداریم یا غرب از تفکر لیبرالیستی و کاپیتالیستی خود.

ترجیح روحانی چیست؟

با پایان مذاکرات، اعتماد به نفس دولت بنفش بالا رفته و به نظر می رسد، آنها به عنوان اولین گام برای چیدن میوه درخت توافق، علاوه بر اینکه، مسیر سومی را برای فتح بهارستان در نظر گرفته اند هر چه بیشتر و ملموس تر به تبیین تمایزات گفتمانی خود با دیگر جریان های سیاسی کشور مشغولند . گفتمانی با برند اعتدال گرایی، که روزبه روز در حال پررنگ شدن است و نه از اصلاح طلبی می گذرد و نه از اصولگرایی

آسیب‌های مرزبندی‌ سیاسی در جامعه

حسین مظفر معتقد است: بسیاری از افراطی گری و تندروی ها باعث به وجود آمدن جریان اعتدال گرا شده و این درحالیست که وجدان عمومی جامعه طرفدار فضای اعتدالی است. این نماینده مجلس همچنین پیش‌بینی کرد که مجلس آینده مجلسی معتدل باشد.

دستاورد مذاکرات تا این لحظه یک پیروزی بزرگ است

رئیس جمهور تصریح کرد: شاید در زمینه تحریم‌ها سخن‌ها متفاوت بود اما امروز هیچکس تردید ندارد که اجرای توافق توأم با رفع تحریم‌های اقتصادی و مالی که تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بوده است، خواهد بود.

حمله امام‌ جمعه مسجدالحرام‌ به داعش

«اسلام دین رحمت و برادری است. تسامح موجود در اسلام، با هیچ دینی قابل مقایسه نیست. اسلام دین تسامح، همبستگی و اعتدال است و فطرت هیچ مسلمانی با خشونت و تروریسم موافق نیست.» «عبدالرحمن سدیس» امام جمعه شناخته شده و مشهور مسجد الحرام در اقدامی بی سابقه به داعش بابت خونریزی ها و جنایت های […]

تمسخر منتقدان صفت رئیس‌جمهور اعتدالگرا نیست

نماینده مردم نور در مجلس تمسخر منتقدان را دور از شأن رئیس‌‌جمهور اعتدالگرا خواند و با تقاضا از وی برای خودداری از اظهارنظر به هنگام عصبانیت گفت: انتقاد ما به مشی دستگاه دیپلماسی است نه به کلاه، کت و عینک وزیر خارجه.

خبرخوش ثبت احوال از افزایش موالید در کشور

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در هفت ماهه اول سال جاری 890 هزار و 31 مورد ولادت به ثبت رسیده که 457 هزار و 787 مورد ولادت پسر و 432 هزار و 244 مورد ولادت دختر بوده است. 685 هزار و 862 ولادت در شهرها و 204 هزار و 169 ولادت نیز در روستاها به ثبت رسیده است.

قبول کردن تحریم‌ها قبول ظلم است

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه لازمه اعتدال صبوری در برابر مخالفان است گفت: قبول کردن محدودیت‌ها و تحریم‌ها قبول ظلم است.

پیشگوی براندازی در سال ۸۸، پیشگوی عصر اعتدال شد

لذا توجه به آخرین مواضع بشیریه نشان می دهد وی پیش از آنکه در مقام «پیشگویی عصر اعتدال» یا «گذار به دموکراسی» باشد، «پیشگوی ناکام براندازی جمهوری اسلامی» بوده که خواهان رادیکال تر شدن اپوزیسیون علیه نظام مستقر و قانونی در کشور بوده است.

آقای رئیس‌جمهور! این بود اعتدال؟!

صفارهرندی با اشاره به سخنان چند روز پیش رئیس‌جمهور بیان داشت: آقای رئیس‌جمهور اعتدالی که شما گفتید این بود؟ با گفتن این حرف دیگر کسی نمی‌تواند کنار شما بنیشیند.