ایتالیا مقصد بعدی اعتراض‌های مردمی اروپا

در حالیکه موج اعتراض‌های مردمی برخی از کشورهای اروپایی را فرا گرفته که اکنون سوال بسیاری از کنجکاوان در این قاره این است که دولت کدامیک از کشورهای اروپایی دیگر با اعتراض‌های مردم مواجه خواهد شد. برخی با توجه به تحولات فعلی در کشورهای اروپایی از ایتالیا به عنوان گزینه بعدی یاد کرده‌اند.

پارلمان يونان در محاصره معترضين

معترضين در حالي كه نمايندگان مجلس در مورد طرح ميان دوره اي اقتصادي بحث مي كنند، پارلمان اين كشور را محاصره كرده اند. معترضين تلاش كردند كه با عبور از ديوارهاي آهني نصب شده در مقابل پارلمان، خود را به درون پارلمان برسانند كه با عكس العمل شديد نيروهاي امنيتي روبرو شدند و درگيري هاي سنگيني بين نيروهاي امنيتي و معترضين رخداد.

لس‌آنجلس تايمز: اعتراضات در اروپا به شهرهای آمريكا می‌رسد

يك روزنامه آمريكايي در گزارشي تحليلي از اوضاع كنوني آمريكا تأكيد كرد كه اعتراضات در اروپا بزودي و قبل از پايان تابستان به شهرهاي آمريكا مي‌رسد.

آیا اعتراضات مردم اسپانیا صرفاً اقتصادی است؟

در شعارهای عمومی جنبش مردم اسپانیا این جملات خطاب به سیاست‏مداران این کشور بر روی پارچه نوشته‏ها در همه جای شهر به چشم می‏خورد: «شما نمایندگان ما نیستید». «فرقی نمی‏کند چه کسی را انتخاب کنی، همه سرت کلاه می‏گذارند»، «به ما احترام نمی‏گذارند، دولت به ما خیانت می‏کند»، «این دمکراسی نیست»، «صلح اجتماعی در حال اتمام است».

اعتراضات مردمی به قلب اروپا رسید

مردم کشورهای عربی در خاورمیانه و شمال ٱفریقا در حالی همچنان در مسیر جنبش‌های آزادی خواهانه گام برمی دارند که با آغاز اعتراض‌های مردمی در اسپانیا به نظر می رسد که این انقلاب‌ها وارد مرحله جدیدی شده است و در حال درنوردیدن قاره دیگری است.

سال 2010 سال شورش و اعتراض

سال 2010 با همه تحولات كوچك و بزرگ پايان يافت و جاي خود را به سال 2011 داد. سال گذشته نيز همچون سال هاي پيشين جهان شاهد حوادث گوناگوني بود كه هر كدام معادلات سياسي و اقتصادي آن منطقه را بر هم زد. در اروپا ناآرامي ها و شورش هاي فراواني به وقوع پيوست كه مردم با برپايي تظاهرات به اجراي رياضت اقتصادي دولت ها اعتراض كردند.

اعتراضات گسترده در دانشگاه‌های اروپا

افزایش شهریه و کاهش بودجه در دانشگاههای اروپایی اعتراض شدید اساتید و دانشجویان را به دنبال داشته است که این امر به کاهش کیفیت، ترک تحصیل دانشجویان و حتی ناتوانی در تامین تجهیزات آموزشی منجر شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.