یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

شاغلان خارجی در انگلیس اعتصاب می‌کنند

هزاران نفر از جامعه شاغل خارجی در انگلیس که عمده آنان را لهستانی‌ها تشکیل می‌دهند، در اولین اعتصاب شاغلان مهاجر در انگلیس حضور می‌یابند.

ادامه اعتصاب و مسدود شدن تونل مانش

ملوانان معترض فرانسوی با سوزاندن لاستیک‌های خودرو پایانه یورو تونل منتهی به آبراه مانش را به نشانه ادامه اعتراض به سیاست‌های انقباضی دولت این کشور علیه کارگران مسدود کردند .

اعتصاب آب هویج فروش قمی+ عکس !

چند روز پیش رئیس اتحادیه میوه و سبزی از کمیاب شدن هویج در بازار و افزایش چشمگیر قیمت این صیفی خبر داد.

اعتصاب طلافروشان اصفهانی پایان یافت

اعتصاب در بازار طلای اصفهان در پی اعتراض مالیاتی طلا فروشان سرانجام پس از حدود 10 روز با امضای تفاهم نامه ای پایان یافت.

چرا طلافروشان مالیات‌بر ارزش‌افزوده نمی‌دهند؟

از اوایل امسال نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۸ درصد شد ، در طی سالیان گذشته طلافروشان همواره از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده امتناع می کردند . در سالهای اخیر دولت سعی کرد طلافروشان را وادارد که مانند بقیه صنف ها مالیات بر ارزش افزوده خود را بپردازند، اما در این راه ناکام ماند و با مقاومت و تعطیلی طلافروشان از مواضع خود عقب نشست.

اعتصاب طلافروشان وارد هفته دوم شد

بازار طلای اصفهان برای هشتمین روز متوالی در اعتصاب به سر می برد. این اعتصاب سراسری که تمام بازارهای طلای اصفهان را شامل می شود، از صبح سه شنبه هفته قبل آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

اعتصاب بازار طلای اصفهان را تعطیل کرد

یکی از طلافروشان دلیل اعتصاب را اعمال مالیات بر ارزش افزوده‌ي 8 درصدی دانست که با توجه به آن طلا در هنگام فروش با احتساب مالیات بر ارزش افزوده فروخته می شود ولی در هنگام خرید طلا بدون این مبلغ خریده می شود و باعث مي شود رغبت مردم براي خريد طلا كاهش يابد و درنتيجه طلا کارکرد سرمایه ای خود را از داده و بازار طلا از رونق خواهد افتاد.

متن نامه درخواست‌های کارگران از روحانی

به وعده خود عمل نمایید؛ شورای عالی کار به ریاست وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شوند به اینکه افزایش حداقل دستمزد را باید براساس ماده 41 قانون کار یعنی نرخ تورم و تامین زندگی یک خانواده بدون در نظر گرفتن مشخصات جسمی و روحی ویژگی کار محول شده به کارگر اقدام نمایند.

درگیری نیروهای امنیتی و معترضان در کشمیر

مقامات می‌گویند، ۲۰۰ فعال و رهبر سیاسی در کشمیر در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

گزارشی از بیکاری ۲۵۰ کارگر ایران تایر

چکیده: با وجود تمامی تدابیری که کارفرما برای پر کردن جای خالی کارگران تعدیل شده اندیشیده‌ است در حال حاضر به دلیل کمبود نیروی انسانی فعالیت قسمت‌هایی چون ساخت لاستیک‌های سواری، رادیال و نخی به حالت نیمه تعطیل درآمده است/ به گفته این کارگر با توجه به نزدیکی شب عید و محدود بودن دوران پرداخت مقرری بیمه بیکاری، هنوز بیکاری برای خانواده او و همکارانش قابل باور نیست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.