ثبت‌نام «اعتکاف رمضانیه» تمدید شد

ثبت‌نام مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه جوانان عاشورایی هیأت رزمندگان اسلام تا ۱۰ تیر ماه جاری تمدید شد.

پایگاه جامع محتوایی اعتکاف به روز رسانی شد

در آستانه ماه مبارک رجب و ولادت امیرالمومنین(علیه السلام) و ایام پر خیر و برکت اعتکاف، پایگاه جامع محتوایی اعتکاف به روز رسانی شد.

«فصل خلوت» شعار اعتکاف امسال

جامعه ایمانی مشعر با هم فکری جمعی از کارشناسان مذهبی کشور و با همکاری ستاد مردمی اعتکاف و نظرسنجی از هزاران نفر از فعالان فرهنگی کشور «فصل خلوت» به عنوان شعار مورد توجه و تاکید در اعتکاف امسال انتخاب کرد.

قرائتی: دچار سرطان اخلاقی شده‌ایم

علی(ع) خودش نان خالی می خورد به میهمانش نان خالی نمی داد. بهترین غذا را به او می داد. خیلی چیزها جزء دین نیست ولی جزء دین شده است. در نهج البلاغه داریم که پارچه گلدار در اتاق بود حضرت علی به حضرت زهرا گفت آن را بردار زیرا حواسم در نماز پرت می شود. یا بلال برای اذان خواندن روی بامی رفت که اندازه یک آدم و نیم بلندی داشت اما ما الان مناره ۸۰ متری می سازیم چه کسی از آن برای اذان گفتن بالا می رود.

انتشار کتابی جدید آیت‌الله جوادی آملی

کتاب «بر بال اعتکاف» آیت‌الله العظمی جوادی آملی از سوی نشر اسراء منتشر و روانه بازار نشر شد.

گردان عدالت طلبان بدون مرز دراعتکاف شیراز

گردان عدالت طلبان بدون مرز شیراز(شهیدمصطفی مازح) در بزرگترین اعتکاف کشور شرکت کرد. این اعتکاف به همت کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز که با دو موضوع اقتصادمقاومتی و جهان اسلام برپاشد.

اعمال شب و روز ۱۳ رجب

علاوه بر اینکه در روایات، اعمالی در باب بهره‌مندی از فضیلت ماه رجب وارد شده است؛ حتی برای کسانی که قادر به روزه داری این ماه نیستند، اذکاری از ائمه معصومین(ع) سفارش شده است تا همه دلسوختگان و مشتاقان بتوانند با انجام کوچکترین عمل از ثواب و فضیلت روزه این ماه مبارک بهره مند گردند.

اعتکاف از مظاهر قدرت انقلاب اسلامی در نهادسازی است

البتّه من شنیده‌‌ام؛ بعضی از این مساجد کأنّه از این شوق و ذوق مردم استفاده میکنند، یک پولهای زیادی از این کسانی‌‌که میروند میگیرند؛ این‌‌جور هم نباید باشد. پول گرفتن از آنها عیب ندارد، بهتر همین است – کاری که مردم کمک مالی بکنند و اشتراک مالی پیدا کنند، اصلاً برکت پیدا میکند. از خصوصیّات پول مردم و کمک مردم، برکت داشتن است – منتها مراقبت کنند که این به یک دستگاه پول‌‌سازی و مانند اینها تبدیل نشود.

باید سایه تظاهر و دروغ را از فرهنگ دینی زدود

ما رفتارهای دینی را در حضور در مناسبات مذهبی مثل عاشورا، فاطمیه و رمضان پر رنگ می بینیم اما در رفتارهای اجتماعی دچار مشکل هستیم. علت وجود این نقاط قوت به خاطر این است که ذهنیت سازی در این موراد درست صورت گرفته است.

اعتکاف رمضانیه کجا برویم؟

آیا می دانستید مهم‌ترین ایام برای اعتکاف ده روز آخر ماه رمضان است؟ البته اعتکاف زمان خاصی ندارد و در هر زمانی می توان این عمل مستحبی را انجام داد.(منبع:رساله مراجع تقلید)

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.