دروازه غار

دروازه غار، نمونه یک مطالبه رسانه ای که به ثمر نشست

جشن عروسی میان کارتن‌خواب‌ها +عکس

درب مرکز باز شد. ماشين مدل بالايشان نگاهم راخيره کرد. عروس و داماد جوان دست در دست هم از ميان دالاني که زنان کارتن خواب بهبود يافته در مقابل درب براي عبورشان تشکيل داده بودند؛ درميان هلهله دست زدن ها و کل کشيدن هاي اين زنان با لبخندي گرم و البته اشک هاي عروس جوان، عبور کردند

معتاد بیمار است اما تجاهر جرم است

معاون قضایی دادستان کل کشور با تاکید بر برخورد قاطع با متهمان و مجرمان مواد مخدر گفت: براساس قانون سال 89، معتاد صرف داشتن اعتیاد مجرم نیست اما در صورت تجاهر، مجرم محسوب می‌شود.

مواد مخدر را با 30 دلار دانلود کنید

استفاده از مخدرهای های دیجیتالی در کشور ما به صورت فراگیر در میان جوانان باب نشده است. لیکن با توجه به اینکه بسیاری از سایت های اینترنتی که اقدام به فروش و حتی امکان دریافت رایگان این موزیک ها را برای مخاطبانشان محیا کرده اند، در دسترس عموم قرار دارد لذا واکسینه کردن مخاطبین در معرض خطر و آگاهی بخشی در این زمینه می بایست مورد توجه جدی واقع گردد.

آمارهای ضد و نقیض از اعتیاد در مدارس

حسامی با بیان اینکه در کشور ما آمار مشخصی از میزان شیوع مصرف مواد دخانی در بین نوجوانان و جوانان وجود ندارد، گفت: نتایج برخی مطالعات که در کشور انجام شده نشان می دهد 11 درصد نوجوانان و جوانان در سن زیر 12 سالگی مصرف مواد دخانی را آغاز کرده اند که متاسفانه حدود 4.5 درصد از این افراد به نیکوتین اعتیاد پیدا کرده اند و به صورت منظم مواد دخانی را مصرف می کنند.

چه کسی مسئول ساماندهی معتادان است؟

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در حالی از حضور 12 تا 15 هزار معتاد متجاهر فقط در شهر تهران خبر می‌دهد که البته خودش هم اذعان دارد که در حال حاضر تنها ظرفیت نگهداری و ترک برای چهار هزار معتاد در کل کشور وجود دارد و این در شرایطی است که قانون تکالیف مشخصی را برای نگهداری از معتادان متجاهر مشخص کرده است.

روایت گرفتار شدن زنان در دام اعتیاد‎

اینجا «زندان شیشه‌ای زنان است» شاید این تیتر بتواند دردناکی اعتیاد در میان زنان را نشان دهد. مسئله‌ای که نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

ابتلا زنان به مواد مخدر دو برابر مردان است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان با بیان اینکه نرخ رشد ابتلا زنان به مواد مخدر دو برابر مردان است، گفت: نرخ رشد ابتلا زنان به اعتیاد در اصفهان از متوسط کشوری زیادتر است.

فاجعه تجاوز به کودکان کار

بخوانید و درد بکشید؛ مثل راوی ماجرا که برای تعریف مشاهداتش از تجاوز چند معتاد زیر یکی از پل های سطح پایتخت به دختری یازده ساله، درد می‌کشند و روایتشان را برای اثبات با عکس هایی که گرفته‌اند، مستند می‌کنند اما خبر ندارد که چنین روایت هایی برای مسئولان نیاز به اثبات ندارد، زیرا گزارش های نهادهای مرجع در این باره به صراحت به تعدد و تکرار هر روزه این فجایع اشاره دارد!

اعتیاد و بلوغ به کتاب‌های درسی افزوده شد

مدیرکل دفتر تالیف کتاب های ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، گفت: تمام کتاب های مقطع پنجم دبستان تغییر کرده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.