پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

مقایسه جالب وضعیت امروز ایران و اعراب

پایگاه خبری «دنیا الوطن» وابسته به جنبش فتح فلسطین در یادداشتی حکومت‌ها و مردم عرب را به الگوگیری از ایران به جای ناله و نفرین دعوت کرد.

اعراب حامی اسرائیل یهودی هستند

در اظهاراتی بی‌سابقه امام و خطیب مسجدالحرام تاکید کرد تمام عرب‌های صهیونیستی که از رژیم اسرائیل و جنایت‌های آن علیه مردم غزه اعلام حمایت کنند، یهودی هستند. با این وصف بعید نیست او با غضب حکومت ریاض مواجه شود.

بیشتر مردم ‌غرب آسیا فیس‌بوکی هستند

در پنج یا شش کشور پوشش داده شده در این نظرسنجی بیش از ۹۰ درصد کاربران اینترنت عضو فیس بوک،هستند. تنها در قطر است که کمتر از سه چهارم کاربران اینترنت، از فیس بوک استفاده می‌کنند.

آغاز جنگ قیمت نفت ایران و اعراب

بیژن زنگنه وزیر نفت هر چند از استقبال اعضای اوپک برای بازگشت ایران به بازار جهانی خبر می‌دهد اما عراق و کشورهای عربی عضو اوپک با کاهش بهای نفت خود در بازارهای آسیایی جنگ قیمت نفت با ایران را آغاز کرده اند.

اوباما دچار شیزوفرنی است!

ولیعهد بحرین نسبت به بحرانی شدن روابط آمریکا و کشورهای عربی هشدار داد و از تمایل اعراب به برقراری رابطه با روسیه خبر داد.

وقتی اعراب برای مذاکرات هسته‌ای دندان تیز می‌کنند

وزیران خارجه سه کشور عربی خواستار سهم شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب در مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۵ شدند.

استفاده ناتو از خلیج فارس، عرب‌ها را فراری داد

هیأت های چند کشور عربی که در کنفرانس پارلمانی ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) مشارکت کرده بودند، دوشنبه شب در اعتراض به استفاده از عنوان رسمی خلیج فارس از این کنفرانس خارج شدند.

دوئل جدید نفتی ایران و اعراب در وین

در آستانه دور جدید انتخاب دبیرکلی اوپک نفت، رقابت ایران و عراق برای تصاحب استراتژیک‌ترین کرسی نفتی جهان شتاب گرفته است و در این بین بیژن زنگنه وزیر نفت تاکید می‌کند: پس از واگذاری دبیرکلی GECF ( مجمع کشورهای صادرکننده گاز)، ایران از دبیرکلی اوپک نفت کناره گیری نمی‌کند.

طرح اسرائیل در منطقه کشتار ، تجزیه و فتنه انگیزی است ‬

طرح دائم اسرائیل در منطقه این است که منطقه تکه تکه و پاره پاره شده و دولت‌های کوچک و ضعیفی براساس نژادی یا طاائفه‌ای تشکیل شود و خودش بزرگترین قدرت منطقه باشد و نظرات خود را تحمیل کند‬.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.