حمله به قدس در صدمین سال چراغ سبز لندن!

اینکه سال ۱۸۹۷ با وجود مانع بزرگی بنام امپراطوری عثمانی در بال سوییس جمع بشوی تا کشور مستقل یهودی را تشکیل دهی و ۲۰ سال بعد در اواخر جنگ جهانی اول و رفع آن مانع یعنی در ۱۹۱۷ بیانیه انگلستان برای موافقت با تشکیل این دولت را بگیری و ۳۰ سال بعد در ۱۹۴۸ فلسطین را اشغال کنی، نشانه وجود برنامه‌ای است که نسل به نسل، دست به دست می‌شود تا به هدف خود برسد!

بیانیه بالفور؛ بزرگ‌ترین خیانت به یک ملت

این بیانیه در 2 نوامبر 1917، توسط آرتور جیمز بالفور، خطاب به بارون والتر روچیلد، رهبر جامعه یهودیان انگلیس صادر شد و در آن مجوز تاسیس رژیم صهیونیستی به وی داده شد.

بیایید سطل ها را آماده کنیم

یک ماه بعد، بیت المقدس به اشغال نیروهای انگلیس درآمد که تظاهرات مسلمانان فلسطین را در برداشت. در 1922، شورای جامعه ملل، قیومیت فلسطین را رسما به دولت انگلیس واگذار کرد… سرانجام در 14 مه 1948، بن گورین به عنوان نخست وزیر، تشکیل رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.به دنبال اعلام استقلال و تاسیس کشور اسرائیل، ارتش کشورهای عربی به آن کشور حمله کردند که حاصل آن، چیزی جز اشغال 77% خاک فلسطین توسط اسرائیل نبود

فلسطین و بالفورهای عربی

اگر در 1917 تلاش انگلستان این بود که دولت یهودی‌ای در سرزمین فلسطین ایجاد کند، حالا برخی دولت‌های عرب سازش‌کار به این نتیجه رسیده‌اند که باید دولت فلسطینی را در سرزمین اسرائیل ایجاد کنند! اگر دغدغه «بالفور غربی» تشکیل اسرائیل در فلسطین بود، دغدغه «بالفور عربی» تشکیل فلسطین در اسرائیل شده است، دغدغه‌ای که به هیچ وجه اصیل نیست.

واقعیت یهود(۱۴):شوراي قانون گذاري و عدم استقبال اعراب

بریتانیا آیین نامه شواری قانون گذاری فلسطین را دهم اوت ۱۹۲۲ م صادر کرد. طبق این آیین نامه، مجلس مورد نظر، دارای ۲۳ عضو بود که ۱۱ نفرشان از کارمندان عالی رتبه انگلیسی بودند و به دست انگلستان تعیین می‌شدند و دوازده نفر دیگر که با انتخاب مردم تعیین می‌شدند، باید هشت مسلمان، دو مسیحی و دو یهودی باشند و بدین ترتیب انگلستان و یهود که در یک جبهه بودند، تعداد رای بیشتری را دارا می‌شدند.

واقعیت یهود (۱۳): اولين هيات اعزامي فلسطين و اولين كتاب سفيد

اولین کنگره افراد و جمعیت‌های مبارز، سال ۱۹۱۹ م در شهر بیت المقدس تشکیل شد قطع نامه این کنگره عبارت بود از: جلوگیری از مهاجرت، شکستن و عده بالفور، پایان دادن به حکومت سرپرستی و وحدت سوریه، با در نظر گرفتن اینکه فلسطین هم جزءسوریه به نام «سوریه جنوبی» است.

واقعیت یهود(۱۱):اعلان استقلال،اولين قيام،شوراي سان رمو

مردم سوريه و فلسطين با كمال صراحت در قطع نامه تاريخي كنگره سوريه، كه هشتم مارس 1920 در جشن عظيمي از بالاي عمارت شهرداري دمشق خوانده شد، خواهان استقلال و طرد فكر سرپرستي برسوريه و فلسطين شدند و خيالات خام صهيونيسم در مورد ايجاد وطن ملي يهودي در فلسطين را محكوم نمودند.

واقعیت یهود(۹): اطمينان دوباره به عرب

انتشار خبر وعده بالفور، ناراحتي بسيار شديدي در جامعه عربي ايجاد كرد، شريف حسين فوراً دولت انگليس را زير سؤال برد و درباره اين وعده توضيح خواست.

واقعیت یهود(۸):اعلاميه بالفور

اهميت اقدام تاريخي جیمز آرتور بالفور به حدي براي جامعه يهود مهم ارزيابي مي گردد كه همه ساله رژيم اشغالگر قدس از نخست وزير يا وزير امور خارجة انگليس دعوت مي كند تا در مراسم اعلاميه بالفور ايراد سخن نمايند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.