هیچ کس براي كنترل جمعيت فعاليت نمي‌كند

مديركل دفتر سلامت جمعيت، خانواده، مدارس به ادعاها و شبهات مطرح شده از سوي منتقدين سياست‌هاي جمعيتي وزارت بهداشت كه در برخي از رسانه‌ها منتشر شده است پاسخ داد.

راه‌اندازی کلینیک‌های زناشویی و جنسی

در حال حاضر، فقط ۲ استان در کشور نرخ باروری بالای ۲.۱ دارند،میانگین فاصله فرزندآوری بیش از 5 سال است و سن ازدواج در کشور نیز بالا رفته به همین دلیل کلینیک‌های زناشویی با حضور یک روحانی، حقوقدان و متخصصان راه‌اندازی می‌شود.

چرا بار فرزندآوری را سنگین تلقی می‌کنیم؟

یک کارشناس امور خانواده با اشاره به لزوم افزایش جمعیت در کشور گفت: عده ای که مخالف افزایش جمعیت هستند، حوصله مدیریت صحیح افزایش جمعیت را ندارند.

جامعه‌ای سالخورده و بحرانی به نام پیری

حجت‌الاسلام و المسلمین محرابی با بیان اینکه افزایش جمعیت در هر کشوری یکی از ابزارهای قدرت آن کشور محسوب می‌شود گفت: متاسفانه ما در حال حاضر با بحران جمعیت مواجه هستیم که در پی آن باید در چند سال آینده شاهد یک کشور سالخورده باشیم.

بلایی که سدسازی بر سر کشورآورده است

ثریا شب گذشته با موضوع ریشه یابی بحران آب در کشور و با حضور دکتر حجت میان آبادی کارشناس سیاست گذاری آب بر روی آنتن شبکه اول سیما رفت.همچنین در این برنامه دکتر محمد تقی توکلی رئیس کمیته آب کمیسیون کشاورزی مجلس بعنوان میهمان تلفنی برنامه ثریا را همراهی می کرد.

مهمترین موانع افزایش جمعیت در کشور

مديركل دفتر سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت به تشریح چالشهای پیش روی افزایش جمعیت در کشور پرداخت و اولویت این وزارتخانه را کاهش فاصله تولد اولین فرزند بعد از ازدواج عنوان کرد.

افزایش جمعیت با بیمه درمان ناباروری

رئیس مرکز درمان ناباروری رویش هلال احمر از افزایش پنج تا 6 میلیون نفری جمعیت کشور در صورت حمایت بیمه ها از خدمات درمان ناباروری خبر داد.

من استثنا نیستم، شما استثنایید!

الان پوتین اعلام کرده است که اگر کسی در روسیه بیش‌از چهار تا بچه به‌دنیا بیاورد، تا ١٠‌سال خانه رایگان در اختیارش می‌گذارند. مرکل هم گفته است در خانواده‌هایی که بیش‌از چهار بچه دارند، به هر بچه ماهیانه دوهزارو٤٠٠یورو جایزه می‌دهند. مسئولان ما هم اعلام کرده‌اند که یوزپلنگ‌های بیابان‌های یزد بیمه هستند، بچه‌های وافی نه! این نگاه‌های کِرمی مسئولان درباره این مسئله است.

فرزند نطلبیده برکت است

مجله اینترنتی «دخت ایران» در راستای آشنایی زوجین جوان با مسئله فرزند آوری و نیز ارائه بسته های پیشنهادی افزایش جمعیت، ویژه نامه ای را با عنوان «باقیات الصالحات» تولید و منتشر نموده است.

تاکید بر رفع موانع‌ازدواج، تسهيل‌تشكيل‌خانواده و تربيت نسل‌صالح و كارآمد

با عنایت به اهمیّت مقوله جمعیّت در اقتدار ملّی؛ و با توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیّت کنونی کشور به عنوان یک فرصت و امتیاز؛ و در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیّت و نرخ باروری در سال‌های گذشته، سیاست‌های کلی جمعیّت ابلاغ می‌گردد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.