گرانی کالاها در یک‌ماه اخیر صحت دارد؟

طبق بخشنامه معاون اول رئیس‌جمهور که اوایل سال‌جاری به همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و مراجع قیمت‌گذاری ابلاغ شد هرگونه افزایش قیمت کالاها در بازار بدون هماهنگی دولت غیرقانونی است.

بررسی آمار و وضعیت صادرات خرما

صادرکنندگان خرمای ایران نیز در سال‌های اخیر در جهت استفاده از صنعت بسته بندی به منظور افزایش قیمت محصولات صادراتی خود اقداماتی انجام داده‌اند و بخشی از روند افزایش قیمت واحد خرمای ایران در سال‌های اخیر نیز به این مسئله مربوط می‌باشد.

هزینه معیشت در بهار۹۴ چقدر است؟

نمایندگان کارگران می‌گویند افزایش قیمت کالاها در فروردین ماه باعث می‌شود تا قدرت خرید متوسط دریافتی ۱.۲ میلیون تومانی آنها در سال ۹۴ تضعیف شود.

برای افزایش قیمت نان یارانه بدهید

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر برای مصرف‌کننده، بخشی از هزینه‌ها را از طریق پرداخت یارانه تأمین کرده، گفت: برای جبران بخشی از افزایش هزینه‌ها، دولت می‌توانست از طریق پرداخت یارانه عمل کند.

آب با شیب ملایم ۲۵٪ گران می‌شود

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی آب برای سال آینده را داده و این افزایش قیمت از هزینه تلفن و پیامک‌های مردم کمتر است.

افزایش 20هزاری میلیاردی پایه پولی تورم ندارد؟

در حالیکه در 15 ماه گذشته بیش از 20 هزار میلیارد تومان به پایه پولی کشور اضافه شده و ضریب فزاینده به بیش از 5/5 رسیده است، هیچ مسوول اقتصادی در کشور صحبت از تورم زا بودن افزایش نقدینگی به میزان 110 هزار میلیارد تومان ناشی از افزایش پایه پولی نمی کند و اتفاقاً امارها نشان از کاهش تورم و شیب افزایش قیمتها دارد!

مرغ، گوشت قرمز و تخم‌مرغ گران شد

بانک مرکزی از افزایش قیمت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ طی یک هفته گذشته خبر داد و اعلام کرد:نرخ لبنیات، برنج، چای و روغن نسبت به هفته قبل ثابت مانده و قیمت حبوب، میوه های تازه، سبزی های تازه و قند و شکر کاهش یافته است.

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت نفت در معاملات امروز بازار جهانی ۶ سنت افزایش یافت و به ۱۰۶ دلار و ۸ سنت در هر بشکه رسید.

دلار 3200 تومان شد

افزایش قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی متاثر از افزایش قیمت دلار است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.