به‌زانو درآوردن ایران‌وروسیه با کاهش قیمت‌نفت؟

در بازار جهانی علیرغم تنشهای شدید منطقه ای و شروع فصل سرما در نیم کره شمالی جهان، بازار انرژی که قاعدتاً باید با انتظار افزایش قیمت نفت روبرو باشد، کاهش تعجب برانگیز قیمت نفت را تجربه می کند. در اینخصوص به نظر می رسد پازل های مختلفی در حال چیده شدن در کنار یکدیگر است تا “ایران” و “روسیه” در معادلات ایالات متحده و هم پیمانانش به زانو در آیند

آمریکا بازار طلای سیاه را سکه کرد

با افزایش تحریم‌های اروپا و آمریکا علیه صنعت نفت ایران، شمارش معکوس برای افزایش بهای هر بشکه نفت به ۱۲۰ دلار آغاز شده و همزمان با افزایش قیمت جهانی طلای سیاه، بهای هر بشکه نفت صادراتی ایران هم از مرز ۱۱۰ دلار عبور کرد.

پالایشگاه‌های آمریکا رو به تعطیلی

قیمت خرده فروشی بنزین در بازار آمریکا به دنبال کاهش تولید پالایشگاه‌ها و رشد قیمت جهانی نفت ، به شدت افزایش داشته است.

وزیر نفت: نفت ۱۰۰ دلاری عادلانه است

وزیر نفت با تاکید بر اینکه قیمت ۱۰۰ دلار برای هر بشکه قیمتی عادلانه برای طلای سیاه است، اعلام کرد: با توجه به افزایش بهای نفت خام به بیش از ۱۰۰ دلار، برگزاری نشست فوق العاده اعضای اوپک منتفی شده است.

نگرانی‌های انگلیس و تلاش برای تعویق تحریم ایران

دیپلمات‌های غربی از تلاش انگلیس برای به تعویق انداختن زمان اجرای تحریم‌های ایران توسط اتحادیه اروپا دست کم تا سال ۲۰۱۳ به دلیل نگرانی از افزایش شدید قیمت نفت خبر دادند.

فروش نفت به اروپا در بورس؛ راهبرد مقابله با تبعات تحریم

اگر لازم است ایران برای فروختن نفت خود به مصرف‌کنندگان جدید تخفیف دهد، این کاهش قیمت باید چقدر باشد و در چه سازوکاری انجام شود؟ سازوکار بورس نفت می‌تواند بهترین سازوکار برای فروش نفت به بالاترین قیمت ممکن باشد.

آیا واقعا نفت ایران جایگزین دارد؟

اگر تحریم ها با برنامه پیش رود و در راه فروش نفت ایران مانع تراشی شود، چه نفتی جایگزین ایران خواهد شد؟

وزیر انرژی آمریکا: تحولات ایران را با نگرانی دنبال می‌کنیم؛ شاید از ذخائر استراتژیک استفاده کنیم

دولت اوباما در حال بررسی استفاده از ذخائر استراتژیک این کشور برای مقابله با افزایش احتمالی قیمت نفت در بازارهای جهانی در پی تحریم نفتی ایران است

گول گرانی نفت را نخوریم

تورم جهانی ناشی از افزایش قیمت نفت در افزایش هزینه‌های ما نیز تاثیر خواهد گذاشت.

ركوردهای جديد طلای سياه

براي نخستين بار در سال 2012 ميلادي، بهاي نفت خام سبک صادراتي ايران با عبور از مرز 124 دلار، به يک قدمي بهاي نفت خام برنت درياي شمال رسيد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.