صدور روادید عراق برای برخی اتباع افغانستانی، مشکلی که همچنان لاینحل است

پنج روز پیش تصاویری از خانومی افغانستانی منتشر شد که از مشکلات پیش آمده برای سفرش به کربلا و پیاده روی اربعین می گفت . همو که نذر دارد تا پرچم پسر کوچکش را به کربلا برساند. یک روز بعد ، آقابابایی دبیر ستاد مرکزی اربعین با خبرنگاری مصاحبه کرد و گفت : یکی دو روز آینده مشکل گرفتن ویزا برای اتباع افغانستانی که گذرنامه الکترونیک ندارند، حل می شود؛ اما…

کاربرد درست «افغانستانی»،«افغان»،«افغانی»

شوکت‌علی محمدی می‌نویسد: «نامِ افغانستان، نامی است که از قرن نوزدهم و در زمان حاکمیت یافتن قوم «افغان»، با تحریک وسوسه‌ گرایش قومی آنان از سوی روباه پیر استعمار، انگلیس، بر این کشور مانده شد.»

شاعر افغان: خانوادگی مقلد امام بودیم

اینکه ما شعر می‌گوییم که روح انقلابی در آن است به معنی آن نیست که ما این روح را به صورت سفارش و دیکته شده از ایران گرفته باشیم. این روحی است که در واقع تقریبا 100 سال از زمان سید جمال الدین به بعد در روح اشعار امت اسلامی دمیده شد و بسیاری از شاعران افغانستان سال‌ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و حتی قبل از 15 خرداد سال 42 با روحیه انقلابی و اسلامی شعر می‌گفتند.

بی‌بی‌‎سی پشتو هم راه اندازی شد

با اینکه زمان زیادی از درگیر شدن بی‌بی‌‎سی با مشکلات مالی و اعتراض کارمندان آن نمی گذرد سیاست نفوذ این رسانه در آسیا و خاورمیانه تغییر چندانی نکرده است. در همین راستا سایت بی‌بی‌‎سی فارسی از راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌‎سی به زبان پشتو خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.