کلیپ تصویری/بانوی افغانستانی بالاخره راهی کربلا شد

بالاخره پیگیری‌ها نتیجه داد و بانوی افغانستانی‌که آرزوی شرکت در پیاده‌روی اربعین را داشت ولی نمی‌توانست ویزای عراق را بگیرد، امروز راهی کربلا شد.

جنگ‌های هفت‌گانه اوباما در جهان اسلام

جنگ های بوش در عراق و افغانستان ۴ تا ۶ تریلیون دلار روی دست شهروندان آمریکایی هزینه گذاشت و لذا اوباما وعده داد که هزینه‌‌ای برای اقتصاد بحرانی آمریکا نتراشد با این وجود او سبک جدید هفت جنگ علیه سوریه، عراق، پاکستان، یمن،‌ لیبی، سومالی و افغانستان به راه انداخت.

مناره‌های هرات؛ یادگار رنسانس شرق

مناره‌های مصلی هرات، یادگار اوج شکوفایی هنر دوره تیموری است که تاکنون به عنوان نگین هرات پا بر جا مانده است.

داعش از پاکستان وارد افغانستان می‌شود

محقق معتقد است که پیشرفت کار در دولت افغانستان در بخش‌های زیادی کند بوده و آن طور که باید به انتظارات پاسخ داده نشده است.

آگوست ماه خونین افغانستانی‌ها

خبرگزاری شینهوا گزارش داد حملات گروه طالبان در ماه گذشته منجر به مرگ ۲۲۰ نفر و زخمی شدن ۶۳۰ تن شد.

دلیل پنهان‌کاری مرگ ملاعمر چه بود؟

طالبان با انتشار بیانیه‌ای به پنج زبان پشتو، دری، اردو، عربی و انگلیسی زندگی‌نامه «ملا منصور» رهبر جدید خود را منتشر کرد.

چرا «ملا منصور» پذیرفته شد؟

اختلافات موجود بین پاکستان و طالبان از سال 2012 میلادی زمانی که ملامنصور دفتر طالبان در قطر را ایجاد و این گروه را دور از دسترس آی‌اس‌آی قرار داد، ظاهر شد.

همرزم افغانستانی شیخ بهلول

روستای یاری در بین مردمان آن منطقه و مناطق هم‏جوار، امتیاز ویژه‏ای داشته است. امتیاز ویژۀ آن، داشتن بیشترین روحانی بوده که آن‌ها همیشه براساس نیاز زمان به مناطق دورتر هم برای تبلیغ می‎‏رفته‏ اند.

انگلیس 605 پناهجوی افغانستانی را اخراج کرد

روزنامه گاردین در گزارشی به موضوع اخراج اجباری 605 پناهجوی افغانستانی از انگلیس پرداخت و نوشت: «هارون احمدی» یکی از ساکنان ولایت لغمان بعد از 11 سال اقامت در انگلیس از این کشور اخراج شد.

چین نقش هند در افغانستان را ایفا کند

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران از کشور چین خواست تا نقش سازنده هند را در برقراری امنیت و ثبات افغانستان ایفا کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.